ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı ve İlköğretim Haftası Başladı.

2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı ve İlköğretim Haftası Başladı.

2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı ve İlköğretim Haftası, düzenlenen törenlerle başladı.

2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı ve İlköğretim Haftası kutlama programı Durugöl İlkokulunda gerçekleştirildi. Burada düzenlenen törene, Vali İrfan Balkanlıoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Milli Eğitim Bakanlığı Dışişleri Genel Müdürü Ziya Yediyıldız, Altınordu Kaymakamı Şenol Esmer, İl Milli Eğitim Müdürü Dr.Şaban Karataş, bazı daire müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri, okul müdürleri, öğrenci velileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 

“Kaliteli Eğitim Verebilirsek, Geleceğe Güvenle Bakarız”

Yeni eğitim, öğretim döneminin hayırlı olması temennisinde bulunarak konuşmasına başlayan Vali İrfan Balkanlıoğlu, ”Bizim gibi gelişme iddiasında olan, bölgesinde barış ve istikrar unsuru olması çok önemli olan ülkelerde geleceğimize çok önem vermemiz gerekiyor. Eğitim-öğretimde bunun başında geliyor. Geleceğimiz gençlerimizin elinde. Çocuklarımızı çok kaliteli ve iyi eğitebilirsek geleceğe güvenle bakarız” diye konuştu.

“Siz öğrencileri gördüğüm zaman ilkokul yıllarına dönüyorum. Zaman hızlı geçiyor. Bizler de bir zamanlar bu sıralarda oturuyorduk. Zor koşullarda okuduk ve bugün bir vali olarak ülkemize hizmet etmeye çalışıyoruz” diyen Vali Balkanlıoğlu, derslerine çok çalışmalarını ve başarılı olmalarını istedi.

“Çocukların Başını Okşayın, Onları Meslekler Konusunda Yönlendirin”

Öğretmenlerin çocukların başını okşamasının çok önemli olduğunu vurgulayan Vali Balkanlıoğlu, ”Öğrencilerinizin başını okşayarak, senden çok güzel yazar, mühendis, sanatçı olur şeklindeki sözleriniz çocuklar için son derece etkili ve anlamlı olur. Güzel eğitim verebilmek çok önemli” dedi.

“Çocuklarımıza Öncü ve Önder Olalım”

Vali Balkanlıoğlu, “Biz çocuklara sadece kitaplardaki bilgileri ezberlesinler diye eğitim vermiyoruz. İyi bir insan yetiştirmeye çalışacağız. Memleketine, ailesine faydalı, İçinde çevre, insan ve hayvan sevgisi olan nesiller yetiştirmek lazım. Bunları yapabilmek içinde bu çocuklara öncü ve önder olmamız gerekiyor. Okulunuza kavuştuğunuz için seviniyorsunuzdur. Tatil değil, okul özleyen çocuklar istiyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz; ”Eğitim İçin Elimizden Gelen Gayreti Gösteriyoruz”

Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz konuşmasında, ”Mekanların güzel olması, eğitim yuvalarının standartlarının yükselmesi elbette çok önemli. Bugün 9500 öğrencimizin yeniden okula başladığını hesap ettiğimizde bu mekanların gelecek yıllar açısından yetmeyeceği bilinci içerisindeyiz. 19 ilçemizin sadece 3 ilçesinde bu tür binalarda eksiklik var. En fazla okulun ve en fazla öğrencinin olduğu ilçede Altınordu ilçemiz. En fazla nüfusu artan ilçemiz de Altınordu ilçemiz. Bizim 16 ilçemizde nüfus azaldığı halde Altınordu ilçemizde nüfusumuz 10 bin arttı. Artık göç alan bir ilçede eğitim standardının da mekan itibariyle yükseltilmesi konusunda Milli Eğitim Bakanlığımız, Valiliğimiz ve yerel yöneticilerimiz elinden gelen gayreti hızlı bir şekilde gösteriyorlar” dedi.

MEB Dışişleri Genel Müdürü Yediyıldız; “Çocuklarımızı Kendi Yeteneklerine Göre Yetiştirelim”

”Eğitim her şeyin başı. Eğitim olmadan hiçbir şeyin olmayacağını hepimiz biliyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı olarak bizde eğitimin Türkiye’de nasıl şekilleneceği, çocuklarımızı nasıl yetiştireceğiz konusunda çalışmalar yapıyoruz” diyerek konuşmasına başlayan Milli Eğitim Bakanlığı Dışişleri Genel Müdürü Ziya Yediyıldız, “Çocuklarımızı mutlaka kendi yeteneklerine ve ilgilerine göre yetiştirmek zorundayız. Çocuklarımızı aile olarak bizim istediğimiz meslek alanı değil, onların ilgi alanı, becerisi neyse, kendi istedikleri, arzu ettikleri mesleklere yönlendirmeniz en büyük arzumuzudur. Çünkü, çocuk kendi istediği alanda yetiştiği takdirde hayatta mutlu olacaktır. Velilerimizin özellikle bu konuda gösterecekleri hassasiyet bizleri memnun edecektir” diye konuştu.

Milli Eğitim Müdürü Karataş; “Çocuklarımızı Siz Değerli Öğretmenlerimizle Birlikte Hayata Hazırlayacağız”

İl Milli Eğitim Müdürü Şaban Karataş ise, ”Ordu il milli eğitim müdürlüğü ailesi olarak bu eğitim ve öğretim yılında 598 okulumuzda ilimize yeni atanan ve göreve başlayan 126 öğretmenimizle 8 bin 375 öğretmenimizle 126 bin 510 bin öğrencimizle eğitim öğretim hizmeti verecek olmanın mutluluğu ve gururu içerisindeyiz” diyerek, öğretmenlere seslendi ve ”Çocuklarımızı ve gençlerimizi geleceğe hazırlama süreci içerisinde asli unsur olan sizlerin bilgi, birikimi, özveriniz ve gayretlerinizle yeni nesillerimizi daha donanımlı şekilde yetiştirerek onları birlikte hayata hazırlayacağız. Temeli sevgi sabır ve hoşgörü olan kutsal bir mesleğin temsilcileri olarak sizleri gayret ve çalışmalarınızdan dolayı tebrik ediyorum” dedi. Öğrencilerden derslerine planlı ve sistemli bir şekilde çalışmalarını istedi.

Durugöl İlkokulu Müdürü Topal; “Hedefimiz, Dinamik ve Özgüveni Yüksek Bir Nesil Yetiştirmektir”

Günün anlam ve önemimi belirten bir konuşma yapan Durugöl İlkokulu Müdürü Tuncay Topal, ”Yeni bir eğitim öğretim yılının ilk gününde siz değerli misafirlerimize ülkemizin geleceği çocuklarımızla birlikte olmanın heyecanı ve gururu içinde hepinizi selamlıyorum. İlk çağlarda güçlü olan endüstri çağında zengin olan kazanırdı. Günümüz çağında ise bilgi olan kazanacaktır. İdealimiz bilgiyi olduğu gibi aktarmak değil bilgiyi araştıran ve bulan elde ettiği bilgiyi paylaşan. Teknoloji ilerleten ve kullanabilen dinamik öz güveni yüksek bir nesil yetiştirmektir. Her alanda güvendiğimiz azizi milletimiz çocukları sağlam bir duyguyla çağlar ötesine ulaşabilecek sesi okullarımızda bulacak tüm bu becerileri okullarda kazanacaktır” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Durugöl İlkokulu öğrencilerinden Berkay Türker, Mahide Nur Gözükan, Sefa Erol Gürsoy, Orçun Gülen, Ayça Belemir Tepe, Kaan Sağra birer şiir okudu.

Programda, daha sonra 4. Sınıf öğrencilerti adına Bere Yener, okula yeni başlayan öğrencilere seslendi ardından “Okula Hoşgeldiniz” çiçeği sunuldu ve halk oyunları gösterisi sunuldu.

2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı ve İlköğretim Haftası kutlama programı Vali İrfan Balkanlıoğlu ve diğer protokol üyeleri tarafından Durugöl İlkokulunun açılış kurdelesinin kesilmesi ve sınıfların gezilmesi ile sona erdi.

 

Saray Mah.Ulukonak Cad. No5 52200 ORDU - 0452 - 2231629-30-31 - 2231255

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.