ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

8. "Arapça Etkinlik Yarışması" Ünye’de Düzenlendi.

Bakanlığımız Din Öğretimi Genel Müdürlüğü öncülüğünde, Müdürlüğümüz bünyesinde ve Ünye Anadolu İmam Hatip Lisesi koordinesinde Ünye’de düzenlenen 8. Arapça Şiir Okuma ve Metin Canlandırma Yarışması Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonunda yapıldı.
8. "Arapça Etkinlik Yarışması" Ünye’de Düzenlendi.

         Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonunda, Millî Eğitim Müdürümüz Dr. Şaban KARATAŞ, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Avni GÜNAY, İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Musa ERDEM, Millî Eğitim Şube Müdürlerimiz Yüksel ÇETİN ve Hasan BÜYÜKBAŞ, Okul Müdürleri, veliler ve öğrencilerin katılımıyla, 8. Arapça Şiir Okuma ve Metin Canlandırma Yarışması düzenlendi. 

Millî Eğitim Müdürümüz Dr. Şaban Karataş yaptığı konuşmada;“Arapça çok önemli, çünkü Allah kelamı Arapça, Allah resulü Arapça konuşmuş ve bizim bütün külliyatımız Arapça. Allah Kelamını, Allah Resulün kelamını ve İslam külliyatını öğrenmek istiyorsanız Arapça okumak ve anlamak durumundasınız. Yoksa kadim kültür, eski medeniyet medeniyetimiz edebiyatı yapamayız. Herkes eski kültürden, edebiyatının çok bahsediyor ama dile geldiği zaman İngilizce, Fransızca, Almanca kadar kıymet verilmiyor. Bugün burada ki gençleri, onları yetiştiren öğretmenlerini kutluyorum.” dedi. 

Sonrasında Arapça’nın öneminden bahseden Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Musa Erdem; “İbadet açısından Arapçanın çok önemli bir yeri var, yüzlerce binlerce öğrenci arasında bu yarışamaya katılan öğrencilerimizi medeni cesaretlerinden dolayı teşekkür ederim. Ayrıca velilerimize ve bu programı hazırlayan öğretmenlerimize de teşekkür ederim” dedi. 

İlimiz genelinde bulunan Anadolu İmam Hatip Liseleri arasında Şiir Okuma kategorisinde 14, Metin Canlandırma kategorisinde de 7 okul katılımıyla düzenlenen yarışmada Yusuf Bahri Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri “Arapça Şiir Okuma” ve “Metin Canlandırma” kategorilerinde birinci, Ünye Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi de “Arapça Şiir Okuma” kategorisinde üçüncü oldular. 

            Düzenlenen yarışmalarda Arapça Şiir Okuma yarışmasında; 

Ünye Yusuf Bahri Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Enes KARATAŞ birinci, 

Altınordu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Havva AYDINHAN ikinci, 

Ünye Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Rabia GÜMÜŞ ise üçüncü oldu. 

  Metin Canlandırma Kategorisinde de; 

Ünye Yusuf Bahri Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Mehmet Emre ALTUN ve ekibi birinci, 

Altınordu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Hilal KARAKAŞ ve ekibi ikinci,

Altınordu Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Emre ÖZATA ve ekibi üçüncü oldu.

Dereceye giren öğrencilere Ordu Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından altın ve para ödülü takdim edildi.

 

29-03-201729-03-201729-03-201729-03-201729-03-2017

Saray Mah.Ulukonak Cad. No5 52200 ORDU - 0452 - 2231629-30-31 - 2231255

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.