ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Başımıza İcat Çıkar” Yarışma Sonuçları Açıklandı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından ilkokul, ortaokul, lise ve üniversitede öğrenim gören yetenekli öğrencilere yönelik düzenlenen “Başımıza İcat Çıkar” yarışması sonuçlandı.
“Başımıza İcat Çıkar” Yarışma Sonuçları Açıklandı.

               Ordu Büyükşehir Belediyesi Sanat Galerisinde düzenlenen törene Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ahmet ÇORUH, Genel Sekreter Bülent CİVELEK, Millî Eğitim Müdürümüz Dr. Şaban KARATAŞ, ODÜ Rektör Yardımcısı Fikri BALTA, Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Halil ÖZ, Daire Başkanları, Şube Müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı. 

               Programda jüri üyeleri Gölköy İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Nihat Öztürk, Müdürlüğümüz AR-GE Sorumlusu Fen Bilgisi Öğretmenimiz Fatma Göktepe, Ordu Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Müdür Yardımcısı Mehmet Sami Güler, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Atık Yönetimi ve Tesisler Şube Müdürü Ali Hakan Okur ve OSKİ Projeler Dairesi Elektrik Elektronik Mühendisi Eray Bucak’a Millî Eğitim Müdürümüz Dr. Şaban Karataş tarafından plaket ve teşekkür belgeleri takdim edildi ve ardından yarışmada dereceye giren projeler açıklandı. 

               Yetenekli öğrencileri bilimsel araştırmalara yönlendirip, onların yenilikçi projeler üretmesini sağlamak ve geleceğin bilim insanları olarak yetişmesine katkı sunmak amacıyla Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen yarışmaya 147 okuldan toplam 499 proje katıldı. 

YARIŞMADA DERECEYE GİREN PROJELER: 

               Mansiyon ödülünü, “Babam Benimle Yaşasın” isimli proje ile Fatsa Dolunay İlkokulundan Irmak Kır, “Uvaz Meyvesinin Raf Ömrünü Uzatmada Kullanılması” isimli proje ile Fatsa Aslancami Ortaokulundan Esmanur Bohçacı, “Görme Engelliler İçin Sesli Renk Okuyucu” projesiyle Fatsa Fen Lisesinden Burak Süha Yüksel almaya hak kazandı. Öğrencilere ödüllerini Ordu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fikri Balta takdim etti.

               3. olan yarışmacılar “İlkokul kategorisinde Engelleri Kaldır Ordum” projesiyle Korgan Çayırkent Aşağıoba İlkokulundan Esra Çakar, Fatma Savan ve Emre Kutlu, ortaokul kategorisinde “Okulumu Seviyorum Kazaları önlüyorum” projesiyle Mesudiye İmam Hatip Ortaokulundan Ahmet Bahadır Sözen, lise kategorisinde “Buğusil” isimli projesiyle Ordu Fen Lisesinden Kudret Kör ödüle layık görüldü. Öğrencilere ödüllerini Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hikmet Yıldırım takdim etti. 

               2. olan yarışmacılar ilkokul kategorisinde “Kapı Altlığı” projesiyle Korgan İlkokulundan Eren Açıcı ve Gamze Anlayış, ortaokul kategorisinde “Odun Kırpma Aparatı” projesiyle Altınordu Mehmet Akif Ortaokulundan Murat Top, lise kategorisinde “Doğal Yeşil” projesiyle Ünye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden Melisa Nur Şişman oldu. Öğrencilere ödüllerini Genel Sekreter Bülent Civelek takdim etti. 

               1. olan yarışmacılar ilkokul kategorisinde “Enerji Değerlidir” projesiyle Durugöl İlkokulundan Can Miroğlu, ortaokul kategorisinde “Eğlenceli Geri Dönüşüm Parkı” projesiyle Dr. Hilmi Güler Bilim Sanat Merkezinden Mehmet Emre Arslan ve Elif Deniz Demirhan, lise kategorisinde ise “Taflan Bitkisinin Gıdaların Raf Ömrünü Uzatma Etkisi” çalışmasıyla Dr. Hilmi Güler Bilim Merkezinden Bengisu Sevim Öztürk ve Gülnihal Karabacak oldu. Öğrencilere ödüllerini Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ahmet Çoruh takdim etti.

               Finale kalan projelerin yer aldığı sergi, 10-21 Mayıs 2017 tarihleri arasında Ordu Büyükşehir Belediyesi Sanat Galerisinde ziyarete açık kalacak.

 

10-05-201710-05-201710-05-201710-05-201710-05-201710-05-201710-05-201710-05-201710-05-201710-05-201710-05-2017

 

 

 

Saray Mah.Ulukonak Cad. No5 52200 ORDU - 0452 - 2231629-30-31 - 2231255

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.