ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Ordu’nun Dereleri Kano ile Buluşuyor” Projesi Hayata Geçiyor

“Ordu’nun Dereleri Kano ile Buluşuyor” Projesi Hayata Geçiyor

Aybastı Kaymakamı Sayın Refik ÖZSOY, Aybastı İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Onur BEKYÜREK ve Aybastı Anadolu Lisesi Coğrafya öğretmeni ve aynı zamanda “Ordu’nun Dereleri Kano ile Buluşuyor” proje koordinatörü olan Mustafa SARIKAYA İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette, Aybastı Kaymakamı Sayın Refik ÖZSOY, Aybastı İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Onur BEKYÜREK ve Aybastı Anadolu Lisesi Coğrafya öğretmeni ve aynı zamanda “Ordu’nun Dereleri Kano ile Buluşuyor” proje koordinatörü olan Mustafa SARIKAYA ile İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ proje konusunda istişarede bulundu.

İki yıl süren çalışmanın ardından Aybastı Anadolu Lisesi’nde açılışı gerçekleştirilen “Ordu’nun Dereleri Kano ile Buluşuyor” projesi ile ilgili İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ’a gerçekleştirilen ziyarette, Aybastı İlçe Millî Eğitim Müdürümüz onur BEKYÜREK proje ile ilgili destek beklediklerini ifade etti. İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, proje ile ilgili destek beklediklerini ifade eden, Aybastı İlçe Millî Eğitim Müdürümüz onur BEKYÜREK’e spor, eğitim, kültür, turizm projesi olarak gerçekleştirilen “Ordu’nun Dereleri Kano ile Buluşuyor” projesine katkı sağlanacağını dile getirdi.

Ziyarette, Aybastı Anadolu Lisesi Coğrafya öğretmeni ve aynı zamanda proje koordinatörü olan Mustafa SARIKAYA, “Ordu’nun Dereleri Kano Buluşuyor” projesi hakkında bilgilendirmelerde bulundu. “Dünya’da özellikle yaygın olan Kano sporunun ulaşılamaz olmaktan çıkarıp, Türkiye’de ilk kez Ordu’da 13 ilçenin katılımıyla yapılacak olan Kano Sporu öğrencilerimizin hizmetine ücretsiz olarak sunuyoruz” dedi.

Türkiye Kano Federasyonu ile yapılacak işbirliği ve  “Ordu’nun Dereleri Kano ile Buluşuyor” projesi kapsamında 13 pilot ilçemizde Kano Kulüpleri kurularak profesyonel ve lisanslı sporcular yetişmesi sağlanacaktır. “Ordu’nun Dereleri Kano ile Buluşuyor “ projesi ile Türkiye yarışmalarına katılım hedeflenmektedir.

 

20-02-201820-02-201820-02-2018

 

 

 

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.