ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Ordulu Şehitler” Kitabı İçin Yapılan Çalışmalar Değerlendirildi

Valimiz Sayın Seddar Yavuz tarafından başlatılan ve Müdürlüğümüze bağlı öğretmenler tarafından çalışma yapılan “Ordulu Şehitler” kitabının tamamlanması süreci, Valimiz Seddar Yavuz başkanlığında yapılan toplantı ile değerlendirildi.
“Ordulu Şehitler” Kitabı İçin Yapılan Çalışmalar Değerlendirildi

Ordulu şehitlerin yaşanmışlıklarını, anılarını, hatıralarını ve hayatlarını konu alan “Ordulu Şehitler” kitabının çalışmasını başlatan Valimiz Sayın Seddar Yavuz, saha çalışmalarını yürüten öğretmenlerle bir araya geldi. 

Valilik toplantı salonunda yapılan toplantıya, Valimiz Sayın Seddar Yavuz, İl Milli Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin Baş, Müdür Yardımcımız Serdar Yurdabakan ile saha çalışmalarını yürüten öğretmenler katıldı. 

Toplantıya katılan öğretmenlere, “Ordulu Şehitler” kitabının hazırlanış amacı hakkında bilgi veren Valimiz Sayın Seddar Yavuz, “Bu vatan, bu bayrak, bu din için şahadete koşmuş Aziz Şehitlerimizin hatıralarını yaşatmak, onları genç nesillere, gelecek kuşaklara aktarmak, yaşadıkları olağandışı hadiseleri hikayeleştirmek, onları hafızalara kazımak ve yaşatmak amacıyla böyle bir proje hazırladık” dedi. 

Yapılacak kitap çalışmasını ‘tarihe not düşmek’ olarak nitelendiren Vali Yavuz, “Bu yapacağımız iş, tarihe not düşmektir. Onun için bu işe gönül verdiğinizi, heyecan duyduğunuzu,  şehitlerimize karşı bir görev olarak baktığınızı biliyorum. Yıllar sonra bu hikayeler gelecek nesiller tarafından okunacaktır” dedi. 

"Ordulu Şehitler" kitabının saha çalışmalarının Şubat ayı içerisinde tamamlanması planlanıyor.

 

07-02-201807-02-201807-02-201807-02-201807-02-201807-02-2018

Saray Mah.Ulukonak Cad. No5 52200 ORDU - 0452 - 2231629-30-31 - 2231255

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.