ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Teknolojiyi Yönet, Hayatı Yönet” Projesi Açılış Töreni Gerçekleştirildi

“Teknolojiyi Yönet, Hayatı Yönet” Projesi Açılış Töreni Gerçekleştirildi

 Türkiye Yeşilay Cemiyeti Bağımlılıkla Mücadele Mali Destek Programı kapsamında desteklenen “Teknolojiyi Yönet, Hayatı Yönet” Proje Açılış Toplantısı Ordu Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu çok amaçlı salonunda gerçekleştirildi. 

Türkiye Yeşilay Cemiyeti desteğinde Müdürlüğümüz, Ordu Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu, Ordu Genç İnovatif Girişimciler Deneği, Altınordu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Altınordu Halk Eğitim Merkezi, Anadolu Kültür Sanat ve Spor Kulübü, Rusumat 4 Gençlik ve Spor Kulübü katılımlarıyla yapılan projenin açılış törenine İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, Ordu Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tahsin TONKAZ, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Açılışı gerçekleştirilen “Teknolojiyi Yönet, Hayatı Yönet” Projesinin amacı; Teknoloji bağımlılığı ile mücadele alanında bağımlılığı önleme, kamu ve STK destekli akademik ve sosyal temelli, tanımlı hedef kitleler üzerinde yerel ve ulusal çapta iyi uygulama örneklerinin oluşturmak ve yeterli bilgilendirme ile teknoloji bağımlılığı farkındalığının toplumda oluşturulmasıdır. Proje kapsamında yapılacak faaliyetlerle gençlerin teknoloji bağımlılığı nedeniyle okul terk oranının artmasının ve ders başarı oranlarının düşmesinin önüne geçmek amaçlanmaktadır. Projede bağımlılıkla mücadele alanında önleme, sosyal destek temelli yenilikçi anlayış ile tanımlı hedef kitleler üzerinde yerel ve ulusal çapta iyi uygulama örneklerinin oluşturulması da amaçlanmaktadır. Proje kapsamında hedef kitleye verilecek olan mobil programlama ve robotik kodlama eğitimleri ile onların teknoloji yazmaları ve yönetmeleri sağlanacaktır. Geliştirecekleri mobil uygulama ve robotik tasarımları sergileyerek kendilerini başarılı hissetmeleri ve toplumda teknoloji bağımlılığı farkındalığı oluşturmaları sağlanacaktır. Yapılacak oryantiring, izcilik ve müzik eğitimleri ile sosyalleşmeleri sağlanacaktır. Ordu sahilinde oryantiring turnuvası düzenleyerek gençlerin sosyalleşmesi ve farkındalık oluşturarak teknoloji bağımlılığının önüne geçilmesi amaçlanmaktadır. Aynı zamanda hedef kitlenin sosyal ve sportif faaliyetlerde bulunarak sağlıklı gençlik oluşturmakta amaçlarımız arasındadır. Bölge halkı, anne-babalar ve gençlere yönelik yapılacak konferansla da “teknoloji bağımlılığı, cinsel içerik ve istismar, siber zorbalık, şiddet, sanal kumar ve benzeri durumlar” konularında farkında olma ve önleme çalışmaları yapılacaktır. Proje kapsamında yapılacak piknik etkinliği ile veli-öğretmen-öğrenci birlikteliği sağlanarak teknoloji bağımlığına farkındalık oluşturmaktır.

09-02-201809-02-201809-02-201809-02-201809-02-201809-02-201809-02-201809-02-2018

 

Saray Mah.Ulukonak Cad. No5 52200 ORDU - 0452 - 2231629-30-31 - 2231255

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.