ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Anadolu İmam Hatip Liseleri arası “Genç Sad┠Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma, “Kur’an’ın Genç Muhafızları” Hafızlık ve “Genç Bilâller” Ezan Okuma Ordu İl Birinciliği Yarışmaları yapıldı.

Anadolu İmam Hatip Liseleri arası “Genç Sad┠Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma, “Kur’an’ın Genç Muhafızları” Hafızlık ve “Genç Bilâller” Ezan Okuma Ordu İl Birinciliği Yarışmaları yapıldı.

 

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Anadolu İmam Hatip Liseler arası “Genç Sadâ” Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma, “Kur’an’ın Genç Muhafızları” Hafızlık ve “Genç Bilâller” Ezan Okuma Ordu İl Birinciliği Yarışmaları Ünye Yusuf Bahri Anadolu İmam Hatip Lisesinin ev sahipliğinde yapıldı.

Ünye Yusuf Bahri Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda düzenlenen yarışmaya Ünye Kaymakamı Mustafa DEMİR, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fahri ZAİMOĞLU, İl Müftü Yardımcıları İsmail GEYİM ve Senel YILMAZ, İlçe Mili Eğitim Müdürü Musa ERDEM, İlçe Müftüsü Vedat BAŞSAN, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ercan ZENGİN, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Jüri Üyesi olarak Ordu Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden Yrd. Doç. Dr. Orhan İYİBİLGİN, Yusuf Bahri GÜNDOĞDU, Ünye Daire Amirleri ve Okul Müdürleri katıldı.

Okul Müdürü Muammer ÖZTÜRK Bey açılış konuşmalarında, ilimizin değişik ilçelerinden bu yarışmaya iştirak eden, tüm idareci ve öğretmenlere saygı ve sevgiyle selamlayarak, yarışmacı öğrencilere başarı dileklerinde bulundu. Konuşmasının devamında  “Bizler nefes aldığımız sürece, mihraplardan Kur’an, minarelerimizden ezan sesleri asla susmayacaktır” dedi. Ayrıca bu yarışmalarda, öğrencilerimize maddi ve manevi katkılarından dolayı; Ünye Belediyesi, Ünye Müftülüğü, Ordu Altınordu Büyükşehir Belediyesi Ordu Anadolu İmam Hatip Lisesi, Ak Parti İlçe Başkanlığı, ŞAHMER Turizm, Durak Fındık, Sezgül Gıda, Nursa Mobilya, Gökmen Manav, Yaser Kasap, Karayalman Diş Polikliniği, Üstün Elektrik, Sümer Giyim, Tavgen Yapı Dekorasyon, Saadet Kırtasiye, Gürcüoğlu Unlu Mamülleri ve Çarkacı İnşaata, Dernek yöneticilerine, okul aile birliğine ve iş adamlarına teşekkür etti. Ayrıca 1. Olan öğrencilere 3 Umre sözü veren İlçe Başkanı Arif ERGÜN ve Şahmer Turizm’e bu cömert hediyelerinden dolayı teşekkür ederiz.

Daha sonra yarışmaya katılan öğrenciler, Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma, Hafızlık ve Ezan Okuma olmak üzere üç kategoride yarışmak üzere performanslarını sergilediler.

Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma’da 16, Hafızlık’da 4, Ezan Okuma’da 16 İmam Hatip Lisesinin katıldığı yarışmaların sonucunda;

Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Dalında; Yusuf Bahri Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Ensar ÇAMYAR birinci, Ünye Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Arif GÜNDÜZ ikinci, Ordu- Altınordu Büyükşehir Belediyesi Ordu Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Abdurrahman VARICI üçüncü oldu.

Hafızlık Dalında; Korgan Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Adem SAYDERE birinci, Yusuf Bahri Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Yakup DEĞİRMENCİ ikinci, Fatsa Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Burak BAKDEMİR üçüncü oldu.

Ezan Okuma Dalında; Ordu- Altınordu Büyükşehir Belediyesi Ordu Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Furkan EYİGÜN birinci, Fatsa Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Yusuf Baki KALAN ikinci, Yusuf Bahri Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Ahmet BEKİROĞLU üçüncü oldu.

Yarışmada dereceye giren ve katılımda bulunan tüm öğrenci, idareci ve rehber öğretmenlere belgeleri ve hediyeleri protokol üyeleri tarafından takdim edildi.

Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma, Hafızlık ve Ezan Okuma birincilerine ödüllerini Ünye Kaymakamı Mustafa DEMİR Bey verdi. Kendi hayatından unutamadığı bir anekdotu anlatan DEMİR: “ İstanbul’da dinlemekten zevk aldığım bir sabah ezanı vardı. İstanbul dışına göreve gidip döndüğümde ezanı dinlemeye olan hasretimi ifade ettiğimde, ezanı okuyan Hacı Amca’nın vefat ettiğini öğrendim. O zaman çok müteessir olmuştum. Fakat burada öğrencilerimizin ezanlarını dinleyince o ezanı dinlemiş gibi oldum. Anladım ki Hacı Amca vefat etmiş ama ezanı bu gençlerin sedasında hala yaşıyor.” dedi.

Ödül törenin ardından yarışmaya katılan öğrenci, idareci ve rehber öğretmenleri, protokol ve katılımcıların toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

 

 21-03-201621-03-201621-03-201621-03-201621-03-201621-03-201621-03-201621-03-201621-03-2016

Saray Mah.Ulukonak Cad. No5 52200 ORDU - 0452 - 2231629-30-31 - 2231255

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.