ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Avrupa Standartlarında Pedagojik Eğitim Konulu Avrupa Birliği Proje Çalışmaları Kapsamında Kumru Anadolu İmam Hatip Lisesi 2 Haftalığına Yurtdışına Gitti.

Avrupa Standartlarında Pedagojik Eğitim Konulu Avrupa Birliği Proje Çalışmaları Kapsamında Kumru Anadolu İmam Hatip Lisesi 2 Haftalığına Yurtdışına Gitti.

          TC Avrupa Birliği Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından desteklenmeye değer bulunan "AVRUPA STANDARTLARINDA PEDAGOJİK EĞİTİM" adlı Mesleki Eğitim / Okul Eğitimi projemiz kapsamında okulumuz 23 Ocak - 7 Şubat ve 31 Mayıs – 13 Haziran tarihleri arasında 2 haftalığına Hollanda, Almanya İtalya ve İspanya’da bulunmuşlardır.

            Yurt dışı okul eğitimi projemize okulumuzdan 20 öğretmen katılmıştır. Türkiye Ulusal Ajansının tarafımıza değer bulduğu bu destek sayesinde, katılımcılarımız, 2 hafta boyunca mesleki eğitim ve inceleme faaliyetlerine katılarak alanlarında unutulmaz anlar yaşamışlardır.

             Mesleki eğitim ve inceleme faaliyetleri yanında gerçekleştirilecek olan mesleki ziyaretlerle tecrübe ve birikimlerini geliştirerek kendi alanlarında önemli bir kazanım sağlamışlardır. Hafta sonlarında gerçekleştirilmesi planlanan gezi ve kültürel ziyaretlerle yabancı kültüre karşı saygı kültürlerini geliştirme ve öğrenme fırsatı da yakalamışlardır. Türkiye´nin sayılı okulları arasına girerek, bu mesleki ve kültürel eğitim ve gezi faaliyetlerine katılan öğretmenlerimize başarılar diler, edindikleri tecrübeleri eğitim hayatlarına yansıtmalarını temenni ederiz.

Saray Mah.Ulukonak Cad. No5 52200 ORDU - 0452 - 2231629-30-31 - 2231255

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.