ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bir Kitap da Sen Anlat Yarışması Ödül Töreni

Bir Kitap da Sen Anlat İl Yarışmasında Kategorilere Göre Dereceye Giren Öğrencilere Yönelik Ödül Töreni Ordu Atatürk Kültür Merkezinde Yapıldı.
Bir Kitap da Sen Anlat Yarışması Ödül Töreni

 

"Ordu Okuyor Kampanyası" ve "Ben de Başarabilirim Projesi" kapsamında Anaokulları, ilkokullar, Ortaokullar ve Ortaöğretim okullarında düzenlenen "Bir Kitap da Sen Anlat" yarışmasının ödül töreni yapıldı.

Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ödül törenine Vali İrfan Balkanlıoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan Ordu Valisi Sayın İrfan BALKANLIOĞLU´na ve Her okulda, her sınıfta öğrencilerimiz bizzat özümseyerek, jest ve mimikleriyle içine sindirerek bu projeye verdikleri destekten dolayı teşekkür etti

 
Kitap okumaya olan ilgiyi artırmak, öğrencinin Türkçe dil seviyesini görmesini sağlamak, kendine güven duygusunu geliştirmek, ana dilimizi doğru kullanma şuurunu kazandırmak, hitabet gücünü ve okulunu temsil etme sorumluluğunu geliştirmek amacıyla hazırlanan ve 19 ilçenin katılımıyla gerçekleştirilen Bir Kitap da Sen Anlat yarışmasında dereceye giren Öğrencilerin ödülleriVali İrfan Balkanlıoğlu tarafından verildi.

Vali BALKANLIOĞLU konuşmasında öğrencilere yönelik hazırlanan projenin önemine değinerek, güzel bir hizmette bulunulduğunu ifade etti ve İrlandalı yazar Christy Brown´un dünyanın en iyi otobiyografi kitaplarından bir tanesi olan Sol Ayağım adlı kitabını başarıyla sunan Turnasuyu Kız Anadolu Lisesi öğrencisi Tuba Baysal’ı tebrik etti.

Turnasuyu Kız Anadolu Lisesi öğrencisi Tuba Baysal tarafından gerçekleştirilen sunumu izlerken gözyaşlarını tutamadığını belirten Vali Balkanlıoğlu, ”Kitap’ta engelli insanların hayatla mücadelesi anlatılıyor. Engelli durumda olan kimselerin ailelerine destek olmamız lazım” diye konuştu.

Konuşmasında kitap okumanın önemine de değinen Vali Balkanlıoğlu, kitap okumak çok güzel bir alışkanlık. Çok kitap okuyan kişi hayatta başarılı olur, kelime haznesi ve iletişim becerisi artar dedi.


Ödül töreni, Vali İrfan Balkanlıoğlu’nun ödül alan öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirmesi ve Bir Kitap da Sen Anlat Yarışması ortaokullar kategorisi il birincisi olan Ulubey Ortaokulu öğrencisi Esra ÇELİK ´in sarı kız adlı türküyü seslendirilmesinin ardından sona erdi.

 

 

 

 

bksabksabksabksabksabksabksabksabksabksabksabksabksa

 

 

 

 

 

Saray Mah.Ulukonak Cad. No5 52200 ORDU - 0452 - 2231629-30-31 - 2231255

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.