ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çocuklar Gülsün Diye Derneği ile Şirin KONT Tarafından İlimize Yaptırılan Anasınıfı Törenle Açıldı.

Çocuklar Gülsün Diye Derneği ile Şirin KONT Tarafından İlimize Yaptırılan Anasınıfı Törenle Açıldı.

Sanatçı Gülben Ergen’in kurucusu ve başkanı olduğu Çocuklar Gülsün Diye Derneği, 35. Anaokulunu İlimizde açtı.
Altınordu ilçesindeki 60. Yıl Ortaokulu bahçesinde gerçekleştirilen açılış törenine Vali Yardımcısı Ahmet Arık, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Şaban Karataş, Çocuklar Gülsün Diye Derneği Başkanı Gülben Ergen, Başkan Yardımcısı Elvan Oktar ile öğretmenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.
Ordulu olan ve hayatını kaybeden Dr.Melek Aynur Odabaşı ile eşi Dr.Erdal Odabaşı adına çocukları Şirin Kont ile Çocuklar Gülsün Diye Derneği’nin katkıları ile 60. Yıl Ortaokulu bahçesinde yaptırılan Anaokulu’nun açılış töreninde bir konuşma yapan Vali Yardımcısı Ahmet Arık, ”Buraya gelirken sadece bir okul açacağımızı düşünmüştüm. Ancak, çocuklar gülsün diye yola çıkan Gülben Ergen hanımefendinin önderliğinde hem bir okul açılışı gerçekleştiriyor, hem de örnek bir aile tablosunu görüyoruz. Bugün burada bir okul açılışı değil, hayır işi değil, aynı zamanda bir ailenin nasıl olması gerektiğinin örneğini görüyoruz” diye konuştu.
Hayırseverlerden eğitime destek olmalarını beklediklerini ifade eden Vali Yardımcısı Arık, ”Bu hizmetler devletimiz tarafından takdir edilen çok güzel hizmetler. Devletimiz yoğun bir şekilde eğitim programlarına önem veriyor ve her yerde okullar açılıyor.  Hayırseverlerimizin eğitime destek olmalarını bekliyoruz. Bu destekler yarınlarımızı daha güçlü kılacaktır. Çocuklarımıza daha iyi bir eğitim vereceğiz ve onlar ileride faydalı bireyler haline geleceklerdir. Gülben Ergen hanımefendiye eğitime, özellikle anaokuluna olan farkındalığı artırması ve örnek olması dolayısıyla da çok teşekkür ediyorum” dedi.
Vali Yardımcısı Ahmet Arık, ”Dr.Melek Aynur Odabaş ve Dr.Erdal Odabaş’a Allahtan gani gani rahmet diliyorum. Evlatları Şirin hanım ve Hakan Bey’e de anne ve babalarına gerçekten hayırlı bir evlat oldukları için tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.
Çocuklar Gülsün Diye Derneği Başkanı Gülben Ergen ise konuşmasında, ”Kendimi misafir gibi, yabancı bir yerde gibi hiç hissetmiyorum. Çünkü, Ordu’yu çok seviyorum. Güzel bakan gözleriniz ve yoğun katılımınız beni çok heyecanlandırdı. Gerçekten çok özel bir açılış benim için. 5 senede 35 anaokulu açtık” dedi ve hayırsever aileye teşekkür etti.
Konuşmaların ardından, Çocuklar Gülsün Diye Derneği Başkanı Gülben Ergen, Çocuklar Gülsün Diye Derneği Başkan Yardımcısı Elvan Oktar ile hayırsever aileye Vali Yardımcısı Ahmet Arık ve diğer protokol üyeleri tarafından plaket takdim edildi.
Daha sonra Vali Yardımcısı Ahmet Arık, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, protokol üyeleri ve Çocuklar Gülsün Diye Derneği Başkanı Gülben Ergen tarafından kurdele kesilerek, Dr.Melek Aynur Odabaşı ile Eşi Dr. Erdal Odabaşı Anaokulu’nun açılışı gerçekleştirildi.
Vali Yardımcısı Ahmet Arık, protokol üyeleri ve Gülben Ergen, anaokulunun sınıflarını gezip öğrencilerle sohbet etti. 11-10-201611-10-201611-10-201611-10-201611-10-201611-10-201611-10-201611-10-201611-10-201611-10-2016

Saray Mah.Ulukonak Cad. No5 52200 ORDU - 0452 - 2231629-30-31 - 2231255

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.