ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Eğitimde Fatih Projesi" Çalışmaları Devam Ediyorİlimizde Fatih projesi kapsamında “okul ağ altyapısı” montajı ile “etkileşimli tahta” keşif çalışmaları eş zamanlı devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Tek. Genel Müdürlüğünce belirlenen  135 ortaokulu kapsayan altyapı  çalışmaları Altınordu, Ünye, Fatsa, Gölköy ilçelerindeki okullarda devam ediyor. Hali hazırda 30 okulda altyapı montaj çalışması tamamlandı ve  101 okulun montaj çalışması devam ediyor.

Etkileşimli tahta çalışmaları kapsamında ise ilimiz genelinde 158 kuruma 2770 etkileşimli tahta sağlanmasına yönelik keşif çalışmaları tamamlandı sevkiyat ve montaj süreci bekleniyor. Şubat ayı sonuna kadar bu okullarımızda etkileşimli tahta montajlarının tamamlanması hedefleniyor.

           Faz-1 kapsamında altyapısı ve etkileşimli tahtaları sağalandan 41 okulumuzda ise “erişim faaliyetleri” kapsamında çalışmalar sürüyor. Faz-1 ile donatılan okullarımıza hızlı internet erişimi sağlayacak olan çalışmaların eylül ayında tamamlanması hedefleniyor.

Saray Mah.Ulukonak Cad. No5 52200 ORDU - 0452 - 2231629-30-31 - 2231255

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.