ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fatih Projesi Faz-2 Meslek Liseleri Altyapı Kabulleri Tamalandı

Fatih Projesi Faz-2 Meslek Liseleri Altyapı Kabulleri Tamalandı

 

İlimizde Fatih Projesi Faz-2 kapsamında, meslek liselerinde devam eden altyapı çalışmaları tamamlandı. Altyapı montajı tamamlanan okullarımızın geçici kabulleri müdürlüğümüz personellerinden oluşturulan teknik komisyonlar marifeti ile gerçekleştirildi.  

2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM DÖNEMİNİ KAPSAYAN FAALİYETLER

ALTYAPI DURUMU

İl genelinde 32 meslek lisesini kapsayan çalışmalar kapsamında; okul binalarındaki tüm eğitim ortamları ve idari alanlara 2413 internet erişim noktası sağlandı. Okullarımızın proje ekipmanlarını besleyen enerji ve data altyapısı yenilendi. Her okula sistem odası kurulumu gerçekleştirildi. Ortaokulları kapsayan altyapı montaj çalışmaları ise devam etmektedir.

Altyapı okul listesi için tıklayınız 

ETKİLEŞİMLİ TAHTALAR

Fatih projesinin diğer bir bileşeni olan  etkileşimli tahtaların montajı ise 46 okulda tamamlandı. 46 okulumuza sağlanan 1087 etkileşimli tahtanın geçici kabul çalışmaları devam etmektedir.

Etkileşimli tahta okul listesi için tıklayınız

ÇOK FONKSİYONLU YAZICILAR

Fatih projesi kapsamında donatulan/donatılması planlanan 484 adet çok fonksiyonlu yazıcının dağıtımı %90 oranında tamamlandı.

TABLET BİLGİSAYAR SETLERİ (TBS)

Proje kapsamında etkileşimli tahta kurulumu yapılan okullarımızın 9. Sınıf öğrencilerine ve öğretmenlerine tablet dağıtımının mayıs ayı sonuna kadar yapılması planlanmaktadır.

ÖĞRETMEN EĞİTİMLERİ

            Proje kapsamında Etkileşimli tahta kurulumu yapılan tüm okullarımızda görev yapan öğretmenlere yönelik Fatih Projesi-Teknoloji kullanım kursları devam etmektedir.

Okullarımızın ilave donanım ihtiyacı için cbs.eba.gov.tr adresini kullanacaklardır.

 

Saray Mah.Ulukonak Cad. No5 52200 ORDU - 0452 - 2231629-30-31 - 2231255

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.