ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fatsa ve Ünye İlçelerinde Yapımı Tamamlanan Eğitim Yatırımlarımız Başbakan Yardımcımız Prof. Dr. Numan KURTULMUŞ´ un Katılımıyla Törenle Açıldı.

Başbakan Yardımcımız Prof. Dr. Numan KURTULMUŞ Fatsa ve Ünye İlçelerimizde Yapımı Tamamlanan Eğitim Yatırımlarının Açılış Törene Katıldı. Tören Sonrasında Okullara Ziyarette Bulundu ve, Okul Aile Birliği Başkanları Toplantısında Toplantıya Katılanlara Hitap Etti.
Fatsa ve Ünye İlçelerinde Yapımı Tamamlanan Eğitim Yatırımlarımız Başbakan Yardımcımız Prof. Dr. Numan KURTULMUŞ´ un Katılımıyla Törenle Açıldı.

Başbakan Yardımcımız  Prof. Dr. Numan Kurtulmuş  Fatsa Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrenci pansiyonu açılış törenine katıldı. Törene Başbakan Yardımcımız  Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Valimiz İrfan Balkanlıoğlu, Ordu Milletvekillerimiz Metin Gündoğdu, Ergün Taşçı, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ahmet Çoruh, Milli Eğitim Müdürümüz Şaban Karataş, Fatsa Kaymakamı  Mehmet Yapıcı, Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem Cinoğlu, İlçe Belediye Başkanları, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılışta konuşan Başbakan Yardımcımız  Prof.Dr. Numan Kurtulmuş, ”Bugün burada karşılaştığımız kardeşlerimiz arasında çok iyi hukukçular, savcılar , hakimler, doktorlar, mühendisler, iyi siyasetçiler, ilim adamları, sanat adamları, sanat kadınları, ülkeyi yönetecek insanlar çıkacak. Türkiye yi ileriye götürecek önemli gençlik olarak bu millete hizmet edeceksiniz. Onun için hem bu milletin kıymetini bilmek, hem bu fırsatları iyi değerlendirmek zorundasınız. Bizler Türkiye’yi yönetenler olarak, bu okulların ve diğer bütün okulların en güzel şekilde hocalarla donatılmasını, en iyi öğretmenlerle sizin derslere devam etmenizi , en iyi okulları kazanmanızı ve en güzel kariyerleri yapmanız için üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeye gayret ediyoruz” dedi.

Başbakan Yardımcımız Prof. Dr. Numan Kurtulmuş “Kendinizi çok iyi şekilde yetiştirin. En  önemlisi de insanın kendisini inşa etmesidir. Sağlam karakterli, bilgili, dünyayı tanıyan, dinini, medeniyetini, değerlerini bilen güçlü bireyler olarak yetişmek” diyerek, öğrencilere bazı tavsiyelerde bulundu.

Başbakan Yardımcımız  Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Valimiz İrfan Balkanlıoğlu, Ordu Milletvekillerimiz Metin Gündoğdu, Ergün Taşçı, Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Şaban Karataş ve diğer protokol üyeleri ile birlikte Fatsa Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrenci Pansiyonunun açılış kurdelesini kesti. Ardından, Fatsa ve çevresi okul aile birliği başkanları ile bir toplantı yaptı.

 

Başbakan Yardımcımız  Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Valimiz İrfan Balkanlıoğlu, Ordu Milletvekilllerimiz  Ergün Taşçı, Metin Gündoğdu, Oktay Çanak, Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Şaban Karataş ve diğer protokol üyeleri ile birlikte Ünye İlçesine geçerek, Anafartalar İlokulu/Ortaokulu/İmam Hatip Ortaokulunu ziyaret etti.

Ziyaretin ardından   Ünye Anadolu İmam Hatip Lisesi Ek Binası ve Ünye’nin saraçlı mahallesinde  yapımı tamamlanan Şehit Fatih Efiloğlu İlkokulu-Ortaokulu’nun açılış töreni gerçekleştirildi. Törende, Diyarbakır´ın Sur ilçesinde terör örgütüne karşı sürdürülen operasyonda  Mart ayının 2016 yılında   şehit düşen  Jandarma Uzman Çavuş Fatih Efiloğlu’nun annesi Havva Efiloğlu ile babası Mustafa Efiloğlu’da hazır bulundu.

 

 Başbakan Yardımcımız  Prof. Dr. Numan Kurtulmuş yaptığı konuşmada, ”Bu milletin en temel özelliklerinden birisi yeri geldiği zaman Ya Allah diyerek ayağa kalkmak , vatanı, milleti, inancı bayrağı savunabilmektir. Bu millet tarihi boyunca çeşitli badirelerden geçerek bunu ispat etmiş ve kuvvetli bir şekilde hayatta kalabilmeyi başarabilmiş bir millettir.  Bizim atalarımız kurtuluş savaşı sırasında karış karış, adım adım bütün Anadolu’da kahramanlık destanı yazdılar ve bu ülkeyi kurtardılar. Allah onlardan razı olsun. Bu millet Allahtan başka kimsenin önünde eğilmedi, diz çökmedi. Bu milleti sömürgeleştirmeye, işgal altında tutmaya kimsenin gücü yetmedi” diye konuştu ve şehit Jandarma Uzman Çavuş Fatih Efiloğlu’nun anne ve  babasına sabırlar dileyerek, okul açılışlarının hayırlı olması dileğinde bulundu.

 

Valimiz İrfan Balkanlıoğlu ise yapmış olduğu konuşmada ,”Yeni öğrenim ve öğretim döneminiz bütün milletimize  sizlere hayırlı olsun. Eğitim ve öğretim üzerinde durulması gereken son derece önemli bir konu. Dünyada ve bizim memleketimizde ne varsa eğitimin eseridir”diyerek, eğitim önemine vurgu yaptı.

 

Valimiz İrfan Balkanlıoğlu, ”Bizler  gelecek nesilleri çok iyi eğitebilir, çağın gereksinimlerini ve bütün donanımı sağlayabilir, bizi biz yapan değerleri aşılayabilirsek geleceğe de  ümitle bakarız” diye konuştu.

 

Konuşmaların ardından 32 derslikli ek binası ve 166 kişilik pansiyonu ile  Ünye Anadolu İmam Hatip Lisesi Ek Binasının ve  32 derslikli Şehit Fatih Efiloğlu İlkokulu-Ortaokulu’nun açılış kurdelesi kesildi. Açılıştan sonra Ünye’de okul aile birliği başkanları ile bir toplantı yapıldı.

 

07-10-201607-10-201607-10-201607-10-201607-10-201607-10-201607-10-201607-10-201607-10-201607-10-201607-10-201607-10-201607-10-201607-10-2016

Saray Mah.Ulukonak Cad. No5 52200 ORDU - 0452 - 2231629-30-31 - 2231255

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.