ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Genç Sad┠Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma, “Kur’an’ın Genç Muhafızları” Hafızlık ve “Genç Bilâller” Ezan Okuma İl Finali Gerçekleştirildi

“Genç Sad┠Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma, “Kur’an’ın Genç Muhafızları” Hafızlık ve “Genç Bilâller” Ezan Okuma İl Finali Gerçekleştirildi

Bakanlığımız, Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce İmam Hatip Ortaokullarında öğrencilerimizin meslekî yeterliliklerini arttırıp, sosyal gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla her yıl düzenlenen “Genç Sadâ” Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma, “Kur’an’ın Genç Muhafızları” Hafızlık ve “Genç Bilâller” Ezan Okuma İl finalleri Altınordu İmam Hatip Ortaokulu koordinatörlüğünde Ordu Kültür Sanat Merkezi (OKSM) küçük salonda yapıldı.

Ordu Kültür Sanat Merkezi (OKSM) ‘nde gerçekleştirilen il finalleri; Müdürlüğümüz Din Öğretimi Şube Müdürü Yusuf ÜTÜ ve Koordinatör okul müdürü Muhammet TRABZON’un açılış konuşmalarıyla başladı. Programa; İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Fahri ZAİMOĞLU ve Altınordu İlçe Millî Eğitim Müdür Vekili Serkan ŞEKER ile Şube Müdürlerimiz Abdurrahman ÇAKIR ve Enver HACISALİHOĞLU da katılarak, yarışmada dereceye giren öğrencilerimize ödüllerini takdim ettiler.

Ayrıca programda; yarışmaya katılan bütün öğrencilerimize katılım belgesi ve hediyeler verilirken, dereceye giren öğrencilerimize de plaket ve ödülleri takdim edildi.

 “Genç Sadâ” Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma, “Kur’an’ın Genç Muhafızları” Hafızlık ve “Genç Bilâller” Ezan Okuma Yarışmalarımız sonucunda jüri üyelerinin verdikleri puanlar neticesinde oluşan dereceler aşağıda listelenmiştir. 

Yarışmanın Adı

Genç Sadâ Kur’an-I Kerim’i Güzel Okuma Yarışması

Yarışmanın Kategorisi

İmam Hatip Ortaokullari

Yarışma Derecesi

Adı Soyadı

Okulu

Puanı

Birinci

MUHAMMED AKİF SEYREKLİ

İKİZCE (749475) ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İKİZCE ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ

94,4

İkinci

YİĞİT HASDEMİR

ÜNYE (758383) YUSUF BAHRİ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ

90,4

Üçüncü

ÖMER FARUK TAYFUR

ALTINORDU (753806) ALTINORDU İMAM HATİP ORTAOKULU

89,8

Dördüncü

ORHAN BERAT GÜNGÖR

ALTINORDU (759862) YUNUS EMRE İMAM HATİP ORTAOKULU

87,8

Yarışmanın Adı

Genç Muhafızlar Hafızlık Yarışması

Yarışmanın Kategorisi

İmam Hatip Ortaokullari

Yarışma Derecesi

Adı Soyadı

Okulu

Puanı

Birinci

ENES ÖZER

ORDU/KORGAN (750226) ŞEHİT EMRAH SAPA İMAM HATİP ORTAOKULU

92

İkinci

MUHAMMED SERDAR SERİN

ORDU/GÜLYALI (759865) GÜLYALI İMAM HATİP ORTAOKULU

81,6

Üçüncü

AHMET AZ

ORDU/ÜNYE (758383) YUSUF BAHRİ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ

80,4

Dördüncü

MUHAMMET BEDİRHAN KARAKIŞ

ORDU/ALTINORDU (753806) ALTINORDU İMAM HATİP ORTAOKULU

76,4

Yarışmanın Adı

Genç Bilâller Ezan Okuma Yarışması

Yarışmanın Kategorisi

İmam Hatip Ortaokullari

Yarışma Derecesi

Adı Soyadı

Okulu

Puanı

Birinci

VAHİD TAZE

FATSA (759354) ŞEHİT BİROL YAVUZ İMAM HATİP ORTAOKULU

96

İkinci

YİĞİT MUHAMMET ŞENEL

ALTINORDU (759862) YUNUS EMRE İMAM HATİP ORTAOKULU

95,8

Üçüncü

SEMİH ÇELİK

ÇAYBAŞI (974760) ÇAYBAŞI ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ

94

Dördüncü

İSMAİL HAKKI BALTA

ALTINORDU (753932) BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ORDU ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ

93,2

 

 

 

 

20-12-201820-12-201820-12-201820-12-201820-12-201820-12-201820-12-201820-12-201820-12-201820-12-201820-12-2018

 

 

 

 

Saray Mah.Ulukonak Cad. No5 52200 ORDU - 0452 - 2231629-30-31 - 2231255

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.