ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gürgentepeli Öğrencilerin Kaleme Aldığı “Küçük Irmak” Kitabı Yayınlandı.

Gürgentepe Şehit Ahmet Yaşar Anadolu Lisesi’nde okuyan yirmi iki öğrencinin yazmış olduğu öykü ve şiirlerden oluşan “Küçük Irmak” isimli eser okuyucu ile buluştu.
Gürgentepeli Öğrencilerin Kaleme Aldığı “Küçük Irmak” Kitabı Yayınlandı.

Gürgentepe Şehit Ahmet Yaşar Anadolu Lisesi’nde okuyan yirmi iki öğrencinin yazmış olduğu öykü ve şiirlerden oluşan “Küçük Irmak” isimli eser okuyucu ile buluştu.

Kitabın editörlüğünü yapan Gürgentepe Şehit Ahmet Yaşar Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Ömer Umur konu ile alakalı şu açıklamayı yaptı.

“Okulumuzda okuyan öğrencilerimizin okulumuza gelen yarışmalar için yazmış oldukları eserlerini okulumuz öğretmenleri olarak kitap haline getirmeyi düşündük. Amacımız öğrencilerimize kalıcı bir eser bırakmak ve diğer öğrencilerimize de örnek olmaktı.

Küçük Irmak kitabı Ordu ilinde ISBN numarası ve Bandrol ile basılan ilk, okul kitabı olma özelliğini taşımaktadır. Küçük Irmak uzun ve zahmetli bir süreç sonucu ortaya çıkmıştır.

Okulumuzda öykü ve şiir yazan öğrenci sayısını arttırmak için sene başında Öykü Ve Şiir Atölyesi açarak önemli yazarları okulumuza çağırdık ve öğrencilerimiz bu atölyede öykü ve şiir yazma teknikleri konusunda eğitim aldılar. Bu eğitimin olumlu sonuçları ortaya çıkınca bu yazıları kalıcı hale getirmek için okulumuz Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenleri Fatma Kör, Gökhan Demir, Esra Özdemir Kuyrukçu ve Ekin Devrim Açıkgöz ile oluşturduğumuz komisyon öğrencilerimizin yazılarını seçip yayına hazırladı. Kitabımızın önsözünü ünlü öykü yazarı Güray Süngü Bey bizi kırmayıp kaleme aldı. Kitabımızın kapağını ve ismini Türkiye’nin tek öykü gazetesi olan Kül Öykü Gazetesi yazarı Serkan Türk hazırladı. Kitabın basımını hemşerimiz Hayat Yayınları sahibi Hayati Bayrak Bey üstlendi.

Kitabımızı hazırladıktan sonra Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan ISBN numarası ve Bandrolünü de alınarak okulumuzda iki ayda bir çıkardığımız HANYANI isimli gazetemizin kültür yayını olarak 200 adet basıldı. Kitabımızın ilk baskısı ilimizde büyük beğeni topladı ve kısa sürede tükendi. Kitabımızın Eylül döneminde ikinci baskısı yapılacaktır.

 

Kitabın hazırlanması ve ortaya çıkmasında verdikleri destek için İlçe Kaymakamımız Sayın Murat Sarı Beye, İlçe Belediye Başkanımız Yener Yalçınkaya’ya ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüze okulumuz ve öğrencilerimiz adına teşekkür ederim.”

Saray Mah.Ulukonak Cad. No5 52200 ORDU - 0452 - 2231629-30-31 - 2231255

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.