ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayallerime El Ver Projesi Korgan İlçesinde Başladı

Hayallerime El Ver Projesi Korgan İlçesinde Başladı

 “ Hayallerime El Ver “ projesi kapsamında Fatsa Gençlik Merkezi tarafından hazırlanan kırtasiye malzemeleri Korgan İlçesi Belalan Yolağzı İlkokulunda okuyan 150 öğrenciye protokol tarafından dağıtıldı

Korgan İlçesi Belalan Yolağzı İlkokulunda düzenlenen programa Korgan İlçe Kaymakamı Hakan Gönen, Ordu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, Ordu İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Şaban Karataş, Korgan İlçe Milli Eğitim Müdürü Murtaza Alan, Fatsa Gençlik Merkezi Müdürü Berat Şahin ve Liderler katıldı.

  “ Hayallerime El ver “ projesine ilk olarak Korgan İlçemizden başladık diyen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç” Gençlik ve Spor Bakanlığımızın gençlik merkezleri var. Ordu’da da Altınordu ilçemizde, Ünye İlçemizde ve Fatsa ilçemizde olmak üzere üç tane gençlik merkezlerimiz var. Fatsa gençlik merkezimiz sizin okulunuzu kardeş okul olarak seçti. Bizim bir projemiz var. Hayallerime el ver diye, yani hayalleri olan çocuklara yardım yapmak amacıyla Fatsa gençlik merkezi müdürümüz ve gençlik liderlerimizle buradayız. Onlar sizlere kırtasiye malzemeleri aldılar, bunun yanı sıra futbol topu, voleybol topu, satranç takımı, şapka ve hikaye kitabı getirdiler. Şimdi size onları hep birlikte dağıtacağız. Rahatlıkla artık teneffüsler de top oynaya bilecek, Kuru boya kalem setiyle de hayallerinizi resmedebileceksiniz. Yine proje kapsamında Pazartesi günü Gölköy İlçemize bağlı Karahasan İlkokuluna, Salı günü ise Çaybaşı ilçemize bağlı İlküvez mahallesi Aşıklı ve Çakıllı İlköğretim okuluna giderek öğrencilerimize kırtasiye malzemelerini dağıtmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

 Ordu İl Milli Eğitim Müdürü Şaban Karataş ise yaptığı konuşmada ” Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile çok ortak projelerimiz var. Okullarda yapılan bütün spor etkinliklerini spor il müdürlüğümüzle beraber yapıyoruz. Bugün de Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüzün başlatmış olduğu “ Hayallerime el ver “ projesi için buradayız. Sizlere kırtasiye malzemeleri dağıtacağız. Ben hem diğer faaliyetler hem de bu proje için Fatsa gençlik merkezimize ve spor İl müdürlüğümüze teşekkür ediyorum.  Özellikle spor il Müdürlüğümüzün sizlerden beklediği en önemli şey spor yapmanız. Başarılı sporcuların buradan yetişmesini ve spor yaparak sağlıklı gençler olmanızı bekliyoruz. Her türlü talebinizi ve isteğinizi karşılamak için öğretmenlerimiz aracılığıyla bizlere iletmenizi bekliyoruz” diye konuştu.

 Bu güzel projeden dolayı herkese teşekkür ediyorum diyen Korgan İlçe Kaymakamı Hakan Gönen”  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüze ve Fatsa Gençlik merkezimize organize ettiği bu güzel projeden dolayı teşekkür ediyorum. Spor bizim hayatımızda önemli bir nokta ama çeşitli alt yapı eksikliklerinden kaynaklı olarak zaman zaman bunlardan yoksun kalıyoruz. Spor olmadan hayatımızın sağlıklı sürmesi beklenemez, spor bizim hayatımızın ayrı bir parçası olması lazım. Sizlerden de spor konusunda ve sporun her alanında her dalında güzel başarılar elde etmenizi bekliyoruz” dedi.  

Konuşmaların ardından Belalan Yolağzı İlkokulunda okuyan 150 öğrenciye protokol tarafından kırtasiye malzemeleri dağıtıldı.

Saray Mah.Ulukonak Cad. No5 52200 ORDU - 0452 - 2231629-30-31 - 2231255

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.