ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayırsever İşadamı Okul İçin Arsa Bağışladı

Hayırsever İşadamı Okul İçin Arsa Bağışladı

29-12-201529-12-2015
İstanbul’da iş hayatını sürdüren Çatalpınar’lı iş adamı Cevat ERİŞ, okul yapımı için arsa bağışında bulundu.

 Hayırsever işadamı Cevat ERİŞ’in vekili Ali KINA, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Avni GÜNAY, Çatalpınar İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet KINA ile birlikte Ordu Valimiz Sayın İrfan BALKANLIOĞLU’nu ziyaret ederek, arsa bağış protokolünü imzaladı.

 Hayırsever işadamının örnek bir davranışta bulunduğunu ifade eden Valimiz Sayın İrfan BALKANLIOĞLU, “Aslen Çatalpınar ilçemiz nüfusuna kayıtlı olup, İstanbul’da sanayici olan Cevat ERİŞ isimli işadamımız Çatalpınar ilçemizin hemen girişinde bulunan 11 dönümlük arazisine okul yapılmak üzere devletimize, milletimize bağışlamış bulunuyor. Arsa bağışının protokolünü imzaladık. Hayırseverlerimize inşallah bu bir örnek olur. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Allah hayrını kabul etsin. En büyük hayır, insana yapılan hayırdır. İnsanlara yapılan en büyük hayır da, onların eğitimine, geleciğine yapılan yatırımdır. Okul da insanlarımızın geleceği açısından son derece önemli bir eğitim müessesesidir. Meslek ve sanat öğrenmek de ilk basamaktır. Eğitime yapılan bu hayrın, insanlarımıza örnek olmasını temenni ediyorum. Allah kendilerinden razı olsun” dedi.

  Ordu Valimiz Sayın İrfan BALKANLIOĞLU’nun yaptığı açıklamanın ardından, okul yapımı için arsa bağışında bulunan hayırsever işadamı Cevat ERİŞ’in vekili Ali KINA ile Vali İrfan BALKANLIOĞLU arasında protokol imzalandı. 

Saray Mah.Ulukonak Cad. No5 52200 ORDU - 0452 - 2231629-30-31 - 2231255

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.