ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Her Çocuk Bir Yetenektir, Yeter Ki Keşfedilsin Projesi Başladı.

Her Çocuk Bir Yetenektir, Yeter Ki Keşfedilsin Projesi Başladı.

“ Her Çocuk Bir Yetenektir, Yeter ki Keşfedilsin “ projesinin açılışı Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu’nun katılımıyla Merkez Ortaokulunda düzenlenen programla gerçekleştirildi

Merkez Ortaokulu spor salonunda düzenlenen programa Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, Milli Eğitim Müdürü Dr. Şaban Karataş, Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezayi Akarsu, Ordu Büyükşehir Belediyesi Spor Şube Müdürü Eser Keleş, Şube Müdürleri, İlçe Müdürleri, Antrenörler ve Öğrenciler katıldı.

 Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda projeyle ilgili açıklama yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç”  Ordumuzda 10.000 çocuğumuzu sporla tanıştırmayı hedeflediğimiz projemiz ile olimpiyat şampiyonluğu yolunda Antrenörlerimizin aradığı yeteneği bulmayı hedefliyoruz. Bugün Altınordu ilçemizde tören ile başlattığımız projemizi önümüzdeki hafta Fatsa ve Ünye ilçelerimizle birlikte 19 ilçemize yaymayı planlıyoruz. İl müdürlüğümüz bünyesinde faaliyet gösteren spor branşların da branşa göre seçtiğimiz yaş gruplarındaki çocuklara, Milli eğitim müdürlüğümüz ile Sayın Valimizin onayı ile yaptığımız iş birliği protokolü ile ilk ve ortaokullarda açacağımız standlar ve dağıtacağımız broşürler ile ulaşmayı hedefliyoruz. Ayrıca proje ile çocukların spora teşvik edilmesi, Spor kurslarından haberi olmayan her ailenin evine bir broşür göndermeyi, Spor kültürüne katkı sağlamayı, Geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızı spor ile geleceğe hazırlamayı, Çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan korumayı, Antrenörlerimizin yetenekleri bulduğu çocuklara spor malzemesi desteği vermeyi ve en önemlisi Türkiye teması ile çocuklarımıza bayrak sevgisini aşılamayı hedefliyoruz” dedi.

6 ilçemizde spor salonlarımızın tadilatını tamamladık diyen Genç” Spor Genel Müdürlüğümüzün verdiği destek ile 6 ilçemizde spor salonlarımızın tadilatını tamamladık. Bunun ardından Spor Genel Müdürlüğümüz 8 ilçemize 10 antrenör desteği yine Halk Eğitim Müdürlüğümüz katkıları ile 12 tane antrenör  ile spor yapılmayan ilçelerimizden özellikle atıl durumdaki spor salonlarımızı kullanır duruma getirmiş olduk. Cenabı Allaha ne kadar şükretsek azdır. Devletimizin spora ve sporcuya verdiği maddi ve manevi destekler ile bizlerde güzel Ordumuzun evlatlarına hizmet imkanı bulduk” diye konuştu.

 Projenin çok güzel olduğunu dile getiren Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu” Çok güzel bir çalışma, güzel bir emek daha önceden Türkiye’de yetenekli sporcularımız yetenekleri keşfedilmediğinden ve onlara gerekli eğitimler verilemediğinden maalesef uluslararası spor karşılaşmalarında hep madalya alamamanın hüznüyle geri dönüyorduk. Güreşte sırtımız minderden kalkmıyordu. Her türlü yarışmada ya sonuncu oluyorduk ya da hiç bir madalya alamadan dünyanın masrafını yaparak oralarda şanlı bayrağımızı dalgalandırıp da istiklal marşımızı okutamıyorduk. Hep başka ülkelerin bazen de bize husumet besleyen ülkelerin marşlarını dinlemek zorunda kalıyorduk ama artık Türkiye eski Türkiye değil,  her konuda olduğu gibi spor konusunda da çok güzel gelişmeler var. Artık sadece orduda bile bana birçok sporcu geliyor.  Bu görmüş olduğunuz genç Avrupa şampiyonu, bu genç dünya ikincisi. Dünya diyorum bakın Türkiye değil. Böyle derecelerle geliyorlar” dedi.

 Çocuklar iyi ki sizler varsınız burada, geleceğimiz sizlere emanet, sizleri çok seviyoruz diyen Vali Balkanlıoğlu” Çünkü birçok okulumuzda maalesef sizin gibi genç pırıl pırıl gençlerimiz olmadığı için okullarımız kapalı. Adeta kovanı arılar terk etmiş de kovan boş kalmış gibi meczup vaziyette. Sizlerin böyle kendi aranızda konuşmanız bize şiir gibi müzik gibi geliyor. Bu bakımdan çocuklar istediği gibi davransın, yeter ki aramızda olsunlar. Değerli yavrularım, sizler böyle aranızda birçok şampiyonu da barındırıyor olabilirsiniz. Belki kendi yeteneğinizin bile farkında değilsiniz. Sizi bulup keşfetmek ve yetenekli olduğunuz branşta geliştirmek ve icabında hem Türkiye’de hem de dünyada derece yapacak sporcu görmek bizlerin en büyük rüyası ve arkadaşlarımız inşallah bunu başaracaklardır. Çocuklar Nasreddin hoca bir gün saz çalıyormuş, yalnız eli kolda sabit hiç kımıldatmadan çalıyormuş. Hanımı demiş ki hoca ben başka saz çalanları görüyorum onların hep kolları oynuyor seninki neden sabit hiç oynatmadan çalıyorsun demiş.  Nasreddin hocada demiş ki o saz çalanların hepsi benim bu bulduğum yeri arıyorlar ama bir türlü bulamıyorlar o nedenle kolları oynuyor demiş. Şimdi arkadaşlar herkesin aradığı yeri bulmuş kolda inşallah bundan sonra güzel nameler dinleyeceğiz. Sizlerden başarılı kültürlü ve istiklal marşımızı çaldıracak şanlı bayrağımızı bütün dünyada uluslararası yarışmalarda dalgalandıracak sporcular ve başarılar bekliyoruz” diye konuştu.

02-12-201502-12-201502-12-201502-12-201502-12-201502-12-201502-12-201502-12-201502-12-201502-12-201502-12-201502-12-2015

Saray Mah.Ulukonak Cad. No5 52200 ORDU - 0452 - 2231629-30-31 - 2231255

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.