ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Dr. Şaban KARATAŞ´ın Eğitim Öğretim Yılı Açılış Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Dr. Şaban KARATAŞ´ın Eğitim Öğretim Yılı Açılış Mesajı

Yeni bir eğitim öğretim yılının başlaması nedeni ile değerli öğretmenlerimizin, sevgili öğrencilerimizin ve sayın velilerimizin sevincine, heyecanına; Ülkemizde son zamanlarda meydana gelen menfur saldırılarda hayatını kaybeden şehitlerimizin de üzüntüsünü yaşayarak yürekten katılıyor, bu eğitim öğretim yılının hepimize ve Vatanımıza hayırlı olmasını diliyorum.

 

Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü ailesi olarak bu eğitim öğretim yılında; 598 okulumuzda İlimize yeni atanan 126 öğretmenimizde dahil olmak üzere 8.383 öğretmenimizle, 126.511 öğrencimize eğitim öğretim hizmeti verecek olmanın mutluluğu içerisindeyiz.

 

Değerli Öğretmenlerim,

 Çocuklarımızı ve gençlerimizi geleceğe hazırlama süreci içerisinde asli unsur olan sizlerin, bilgi birikiminiz, özveriniz ve gayretlerinizle yeni nesillerimizi daha donanımlı bir şekilde yetiştirerek, onları birlikte hayata hazırlayacağız.

Temeli sevgi, sabır ve hoşgörü olan kutsal bir mesleğin temsilcileri olarak sizleri gayret ve çalışmalarınızdan dolayı tebrik ediyorum.

 

Sevgili Öğrencilerim,

Eğitim-öğretim hizmetlerimizde hedef kitle olarak sizleri en iyi şekilde geleceğe hazırlamak için bizler, velilerinizle birlikte sizlerin özel ilgi ve yeteneklerinizi keşfetmeye çalışarak; hem milletimizin ihtiyaç ve beklentilerine göre hem de sizin ilgi, istek ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda akademik başarılarınızın artırılması hayata hazırlanmanız bakımından hep birlikte gayret göstereceğiz. Sizlerin de derslerinize planlı ve sistemli bir şekilde çalışarak başarılı olacağınıza inancımız tamdır. Zira başarının temelinde; azim, kararlılık, planlı çalışma ve çalışkanlık yatar. Şunu unutmayalım ki! Başarı tesadüfün eseri olamaz. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk “Ey yükselen yeni nesil! Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve devam ettirecek sizsiniz!” derken bu toprakların ve bu cennet vatanın geleceğini sizlere emanet etmiştir.

 

Kıymetli Veliler,

Eğitim seferberlik gibidir. Bu seferberlikte veli olmadan tam bir başarıya ulaşılamaz. Ayrıca; eğitim uzun süreli de bir uğraş alanıdır; sonuçları da uzun vadede alınır. Onun için çocuklarımızın ve gençlerimizin yetiştirilmesinde sizlerin de yakın ilgi ve desteğine büyük ölçüde ihtiyacımız vardır.

Sizlerle birlikte çocuklarımızı; milli, manevi, ahlaki, kültürel değerlerimizi benimseyen, koruyan, geliştiren, kendisini, ailesini, vatanını, milletini, seven ve topluma karşı sorumluluk duyan sağlam karakterli ve şahsiyetli bireyler olarak yarınlara hazırlayacağız.

 

Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğretmenlerime, öğrencilerime ve ailelerine; sağlıklı, huzurlu ve başarılı bir eğitim öğretim yılı diliyor, sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum.

 

 Dr. Şaban KARATAŞ

           Milli Eğitim Müdürü


Saray Mah.Ulukonak Cad. No5 52200 ORDU - 0452 - 2231629-30-31 - 2231255

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.