ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ Çatalpınar İlçesine Ziyarette Bulundu

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ Çatalpınar İlçesine Ziyarette Bulundu

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, İlçe ziyaretleri kapsamında Çatalpınar ilçesine bir dizi ziyaretlerde ve incelemelerde bulundu. Ziyarette, Müdürlüğümüze bağlı okul/kurum müdürleri ile öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ’ın Çatalpınar ilçesine gerçekleştirdiği ziyarette, Çatalpınar İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Ahmet KINA tarafından karşılandı. Ziyarette, ilimiz genelinde görev yapan okul müdürleri ile bir araya gelme ve tanışma fırsatı bulduğunu belirten İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ "Eğitim bir gönül işidir. Okul ve kurumlarda birlik ve beraberliğin, istişarenin, personel, öğrenci ve veliye değer vermenin, ekip ruhu oluşturmanın eğitimin seviyesinin yükselmesinde etkisi yüksektir." diye konuştu.

Eğitimin geleceğimiz için ne kadar önemli olduğunu vurgulayan İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, okul müdürleri ile gerçekleştirilen toplantıda sigara ve madde bağımlılığı ile ilgi mücadele konusunda yapılacak projeler hususunda çalışmalar yürüteceğini ve takip edeceğini belirtti.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, ilçedeki eğitim ve öğretim ile ilgili beklentilerini dile getirerek, "Okullarımızda öğretimin yanı sıra çocuklarımıza vereceğimiz eğitimde son derece önemlidir. Eğitimde temel felsefemiz iyi insan yetiştirmektir. İlçe ziyaretlerinde varsa eksiklikleri tespit edip, eğitim gören çocuklarımızın nitelik bakımından daha iyi noktalara taşınması için ne gerekiyorsa yapacağız" dedi.

Toplantıda okul müdürlerinin, talep ve önerilerini dinleyen İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, yaptıkları bu kutsal görevde kaliteli bir eğitim yakalamada okul müdürlerine çok iş düştüğünü, göreve yeni başlamışçasına, ilk günkü heyecanlarını kaybetmeden çalışmalarını istedi. Planlı ve programlı çalışmanın başarıya ulaşmadaki önemine de değinen İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, okul Müdürlerine tavsiye ve önerilerde bulunurken okul/kurum müdürleri de talep ve önerilerini dile getirdiler.

Çatalpınar ilçesi eğitim öğretim durumu, eğitim yatırımlarımız, yürütülen projeler hakkında Çatalpınar İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Ahmet KINA ve İlçe Millî Eğitim Müdürlüğümüz idarecilerinden bilgi alan İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, yapılması gerekenler konusunda talimatlarda bulunurken, eğitim yatırımlarımız kapsamında devam eden inşaat alanlarında da incelemelerde bulundu.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, Çatalpınar’a gerçekleştirdiği ilçe ziyaretleri kapsamında, Çatalpınar Şehit Onur Tiken Çok Programlı Anadolu Lisesi, Çatalpınar Şehit Salim Güneş İlkokulu ile Çatalpınar Atatürk Ortaokulu’nu ve yapımına başlanan 24 derslikli Çatalpınar İmam Hatip Ortaokulu’nun pansiyon ve spor salonunu inşaat alanını da ziyaret etti. 

Ziyarette, öğretmen ve idarecilere kitap hediye eden İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, öğrencilere de çeşitli hediyeler verirken, mutluluklarına ortak oldu.

Ziyarette okulların fiziki yapısı ve eğitim durumu ile ilgili yerinde incelemelerde bulundu. Okulların eğitim öğretim durumu, öğrenci sayısı, fiziki yapısı hakkında okul idarecilerinden detaylı bilgi aldıktan sonra, öğretmenler odasında öğretmenlerle bir araya gelerek, kısa bir sohbet gerçekleştirdi. Sohbette ilçe ziyaretleri kapsamında tanışma fırsatı bulduğunu belirten İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, öğretmenlere tavsiyelerde ve bilgilendirmelerde bulundu. Öğretmenlerin talep ve önerilerini de dinleyerek, eğitim düzeyinin en üst seviyeye çıkmasında öğretmenlere düşen görevin önemini bir kez daha vurguladı ve okul ziyaretleri sonrasında ilçeden ayrıldı.

09-11-201809-11-201809-11-201809-11-201809-11-201809-11-201809-11-201809-11-201809-11-201809-11-201809-11-201809-11-201809-11-201809-11-2018

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.