ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat TÜRKKAN´ dan Ordu Üniversitesi´ ne Ziyaret.

İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat TÜRKKAN, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tarık YARILGAÇ´ ı makamında ziyaret etti.
İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat TÜRKKAN´ dan Ordu Üniversitesi´ ne Ziyaret.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Nevzat TÜRKKAN, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tarık YARILGAÇ´ı makamında ziyaret ederek, eğitim alanındaki gelişmeler ve kurumlar arası işbirliği üzerine görüş alışverişinde bulunarak, yeni akademik yılın hayırlı olmasını diledi.

Ordu Üniversitesi ile olan işbirliğinin önemine değinen İl Milli Eğitim Müdürümüz Nevzat TÜRKKAN, 10.09.2014 tarihinde meclisten geçen "Torba Yasası" ile ilgili de Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. YARILGAÇ´a bilgi verdi. Türkiye genelinde 35 bin öğretmen atamasının yapılacağı düzenleme kapsamında Ordu iline de toplam 307 kadro ayrıldığını, 45 branşta toplam 307 öğretmen ataması gerçekleşeceğini ifade etti. Atamaların yeni eğitim öğretim yılına yetiştirileceğini belirtti. Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tarık YARILGAÇ ise eğitime yapılan bu katkıyla ilgili memnuniyetini dile getirdi.

Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tarık YARILGAÇ, yeni atamaların genç öğretmenlere ve ilimize hayırlı olmasını temenni ederek;"Eğitim alanında yapılan en ufak bir gelişmenin dahi toplumların gelişmesi ve ilerlemesine büyük katkı sağladığının bilinciyle bu yönde atılan her adımı sevinçle karşılıyoruz. Bugün dünyanın en gelişmiş ülkelerine bakıldığında sağlıktan ekonomiye ulaşımdan çevreye her alanda yaşanılabilir çağdaş bir dünya oluşturmanın bilimsel ilerlemelere bağlı olduğunu ve bunun temelinde de eğitimin ilk sırada yer aldığını görüyoruz. Dolayısıyla toplum olarak eğitim alanındaki eksikliklerimizi tamamlamak için herkesin gayret göstermesi inancındayım.  Teknolojinin hızla ilerlemesiyle birlikte  bilgiye ve bilginin kaynağına ulaşmada geçmiş yüzyıllara oranla ciddi bir ilerleme kaydedilen günümüzde Ordu Üniversitesi olarak genç neslin tam donanımlı olarak yetişmesi ve kendilerinden sonra gelecek nesillere faydalı bireyler olmaları yolunda tüm akademisyenlerle birlikte her türlü gelişimi destekliyoruz." dedi.

 

ODÜ

Saray Mah.Ulukonak Cad. No5 52200 ORDU - 0452 - 2231629-30-31 - 2231255

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.