ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat TÜRKKAN Vali Bey´ in İkizce ve Akkuş İlçe Ziyaretlerine Katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat TÜRKKAN, Vali Bey´ in İkizce ve Akkuş İlçelerine yapmış olduğu ziyaretlere katıldı.
İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat TÜRKKAN Vali Bey´ in İkizce ve Akkuş İlçe Ziyaretlerine Katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat TÜRKKAN, Vali Bey´ in İkizce ve Akkuş İlçe ziyaretlerine katılarak ilçelerdeki eğitim durumu, okulların fiziki yapısı ile devam eden ve yapılması planlanan eğitim yatrımları ile ilgili bilgi verdi.

Sayın Valimiz İrfan BALKANLIOĞLU İkizce İlçesinde Anadolu İmam-Hatip Lisesi’nin yapılacağı alanda incelemelerde bulundu. İlçenin Merkez Mahallesi, Adalar mevkiinde, İkizceli hayırsever vatandaşlar tarafından satın alınan 5,5 dönümlük arazi üzerine, yapılacak 12 derslikli Anadolu İmam-Hatip Lisesi ile 200 öğrenci kapasiteli yurt hakkında bilgi aldı. Vali İrfan BALKANLIOĞLU, daha sonra İkizce Ortaokulu Binası inşaatında incelemelerde bulundu.

 

İkizce İlçesinden ayrılarak Akkuş İlçesine geçen Sayın Valimiz İrfan BALKANLIOĞLU, Akkuş Kızılelma İlköğretim Okulu’nu ziyaret etti.

Sayın Valimiz İrfan BALKANLIOĞLU, burada öğretmenlere hitaben yaptığı konuşmada,”Dönem, dönem okul müdürlerimiz ve öğretmenlerimizle toplantılar yapıyoruz. Ordu eğitimde 60. sıralarda. Hiçbir zaman mazeretlere sığınmayalım. Kızılelma Akkuş’un mahallesi ve bu okulda her türlü olumsuz şartlara rağmen başarı sağlanmış. 4 öğrenci Fen Lisesi, 8 öğrenci ise Anadolu Lisesi’ni kazanmış. Burada çocuklara kendisini adamış öğretmenler var. Hepinizi tebrik ediyorum” dedi.
Vali İrfan BALKANLIOĞLU, ”Hem sınavda, hem hayatta başarılı bir nesil, iyi bir insan, iyi bir vatandaş yetiştirmek çok önemli. Çocuklar tertemiz ve masum olarak sizlere teslim ediliyor. Sizler de şekillendiriyorsunuz. Vatana, millete bağlı nesiller yetiştirmeye özen gösterin” diye konuştu.

Sayın Valimiz İrfan BALKANLIOĞLU, ayrıca Akkuş ilçesinde vevam etmekte olan okul inşaatlarında incelemelerde bulundu.

 

İKİZCE

İKİZCE

İKİZCEİKİZCEİKİZCEAKKUŞAKKUŞAKKUŞAKKUŞAKKUŞAKKUŞ

Saray Mah.Ulukonak Cad. No5 52200 ORDU - 0452 - 2231629-30-31 - 2231255

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.