ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Dr. Şaban KARATAŞ´ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

İl Müdürümüz Dr. Şaban KARATAŞ´ın  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

Türkiye Cumhuriyeti’nin temel taşlarını oluşturan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 96. Yıldönümünde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ nı kutlamanın gururu ve mutluluğu içerisindeyiz. 

23 Nisan 1920 tarihi sadece Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış tarihi değil, aynı zamanda millet egemenliğine dayanan demokrasinin ve Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı gündür. Meclis iradesinin millet iradesinden aldığı güçle Cumhuriyet ilan edilmiş, bu sayede ülkemizin modern dünya ile bütünleşme sürecinde kapsamlı reformlar hayata geçirilerek güçlü yarınların temeli atılmıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından 1924 yılında Tüm dünya çocuklarına armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı,  1979 yılında UNESCO tarafından “çocuk yılı” ilan edilmesi ile birlikte uluslararası bir nitelik kazanmıştır.

 Sevgiye, barışa, dostluğa, kardeşliğe, çağdaşlığa, bilime, teknolojiye açılan aydınlık ve büyük bir kapı olan bu anlamlı gün; Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ ün geleceğimizin teminatı olan siz çocuklarımıza sevgi ve güvenini göstermektedir.

 Bizler, bu sevgi ve güven sayesinde dünyanın ilk ve yegâne çocuk bayramı olarak tarihe geçen, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını tüm dünya çocuklarıyla, dünyaya; sevgi, saygı, hoşgörü, dostluk, kardeşlik ve barış mesajları vererek kutlamaya devam ediyoruz.

         Kıymetli Çocuklar;  gelişmiş toplumlar arasında yer alan, söz sahibi, çağdaş medeniyetler seviyesini yakalamış, büyük ve güçlü Türkiye idealini gerçekleştirmeye devam eden ülkemizin, geleceğinin teminatı olarak sizlere daha çok ihtiyacı bulunmaktadır. Bu nedenle; Milletimizin değerli varlıkları olan sizleri, en uygun ortamlarda en iyi şekilde yetiştirmek, ileriye dönük adımlarınızda hiçbir sıkıntı ve güçlük yaşamamanız sağlamak temel amaçlarımız arasındadır. Geleceğin yetişkinleri olarak topluma yön verecek olan sizleri; hukuka saygılı, kurallara uyan, yeniliklere açık, bakış açısı geniş, özgür düşünceye sahip insanlar olarak yetiştirmek temel gayemizdir.

         Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere şehitlerimizi, gazilerimizi saygı, şükran ve minnetle anıyor; bugünü anlamlandıran çocuklarımızın, ülkemizin, milletimizin ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.

 

Dr. Şaban KARATAŞ 

Milli Eğitim Müdürü

Saray Mah.Ulukonak Cad. No5 52200 ORDU - 0452 - 2231629-30-31 - 2231255

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.