ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Sayın NEVZAT TÜRKKAN’ın 13-14 ve 20-21 Haziran 2015 tarihlerinde Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) Mesajı

İl Müdürümüz Sayın NEVZAT TÜRKKAN’ın 13-14 ve 20-21 Haziran 2015 tarihlerinde  Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) Mesajı

Değerli Veliler, Sevgili Öğrenciler ve Saygıdeğer Ordulu Hemşerilerim

 

Bilindiği üzere tüm yurt genelinde olduğu gibi ilimizde de 13-14 ve 20-21 Haziran 2015 tarihlerinde Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) yapılacaktır.

 

Sevgili Öğrenciler,

 

Öncelikle hepinizi bu zamana kadar göstermiş olduğunuz gayret ve verdiğiniz emeklerden ötürü kutluyorum. Unutmamanız gereken hayatınızın her aşamasında planlı ve programlı olmanızdır. Heyecana kapılmadan, elinizden gelenin en iyisini yaparak, bilgi ve kapasiteleriniz doğrultusunda sınavdan başarı ile çıkacağınıza inanıyorum. Bu vesile ile verdiğiniz emeklerin karşılığını alarak hedefleriniz doğrultusunda hayata atılmanızı ve başarılarınızı diliyor, gözlerinizden öpüyorum.

 

Değerli veliler,

 

Gençlerimizin başarısı sizleri onurlandıracağı gibi bizlerin de gurur kaynağı olacaktır. Çocuklarımız ister başarılı olsun ister olmasın, onlar daima bizim en büyük umudumuz ve geleceğimizin teminatı olacaklardır. Vatanına, milletine ve ailesine hayırlı evlatlar olarak yetişmiş olmaları geleceğimizin en büyük güvencesidir. Onların başarısı için gerekirse okullarındaki öğretmenlerinden ve rehberlik servislerinden destek ve bilgi almalıyız.  Onların başarılarına sahip çıkarken başarısızlıklarını da hoş görmeliyiz. Unutmayın ki bu sınav onların hayatlarının sonu değildir. Tüm velilerimize bu vesile ile saygı ve selamlarımı sunuyor, sınavın ilimiz genelinde sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için gereken hassasiyeti göstermelerini diliyorum.

 

Saygıdeğer Ordulu Hemşerilerim,

 

Özellikle gençlerimizin emeklerinin karşılığını alacağı, geleceklerini yakından ilgilendiren Yükseköğretime Geçiş Sınavında (YGS), İlimiz genelinde alınan tedbirlere ek olarak sınavının uygulanacağı gün ve saatlerde, okul önlerindeki araç sürücülerinden ve toplu taşıma araçlarından korna çalmamaları, pazar yerlerinde veya diğer alanlarda satış yapılırken gürültü yapılmaması, inşaat alanlarında ve çevrede gürültü oluşturabilecek çalışmalardan kaçınılması, düğün, kutlama v.b. etkinliklerde çevreye rahatsızlık verici ölçüde ses çıkarılmaması hususlarında azami özen gösterilmesini tüm hemşerilerimden rica ediyorum,

 

Saygıdeğer Görevli Arkadaşlarım,

 

            Siz değerli arkadaşlarımın sınav süresince cep telefonuyla görüşme yapma, topuklu ayakkabı giyme gibi öğrencilerimizin motivasyonunu olumsuz anlamda etkileyebilecek hususlardan özenle sakınacağınıza canı gönülden inanıyor, yapacağınız görevlerinde başarılara diliyor ve sizlere çok teşekkür ediyorum.

         

        13-14 ve 20-21 Haziran 2015 tarihlerinde Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) öncelikle Ordu’muza ve tüm ülkemize hayırlı sonuçlar getirmesini temenni eder, tüm öğrencilerimize en kalbi duygularımla başarılar dilerim. 11/06/2015     

           

Nevzat TÜRKKAN 

Ordu İl Milli Eğitim Müdürü

Saray Mah.Ulukonak Cad. No5 52200 ORDU - 0452 - 2231629-30-31 - 2231255

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.