ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Sayın Nevzat TÜRKKAN’ın 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Seminer Dönemi Başlangıç Mesajı

2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Seminer Dönemine başlamanın coşku ve heyecanı içerisindeyiz. 
İl Müdürümüz Sayın Nevzat TÜRKKAN’ın 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Seminer Dönemi Başlangıç Mesajı

 Yeni Eğitim-öğretim yılının başlaması nedeniyle değerli öğretmenlerimizin, sevgili öğrencilerimizin ve sayın velilerimizin sevincine, heyecanına yürekten katılıyor, bu eğitim-öğretim yılının hepimize hayırlı olmasını diliyorum.

 Geleceğimizin  şekillenmesinde önemli yeri olan bu anlamlı günde, öğrencilerimiz okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine kavuşmanın heyecanı ve sevincini yaşarken, yeni nesli şekillendiren değerli öğretmenlerimizin de geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızı, yetiştirmenin gururunu yaşadıklarını düşünüyorum. 

Eğitim, hayat boyu devam eden bir süreçtir.  Kişinin gelişim ve olgunlaşma durumuna göre öğrenme etkinlikleri ve ihtiyaçları değişse de, kişinin aile durumu, çevresel etkileşimi ve okul durumu öğrencilerimizin başarı düzeyini etkileyen en önemli etkenlerdir. 

Gelişen ve değişen dünya şartlarına ayak uydurabilmemiz için  kendimizi geliştirmeli, büyük düşünmeli ve yaşamak istediğimiz ortamın şartlarının oluşmasında etkin olmalı, bunun için de gerekli bilgi ve donanıma sahip duruma gelmeliyiz.

Sevgili Öğrenciler; Varlığınız bizim en büyük gücümüzdür. İnsanları sevmeyi, barışı, kardeşliği önemsemeyi, hoşgörüye dayanan anlayışı ve yaklaşımı benimsemelisiniz.

Amacımız, Okul idarecileri, öğrenci velileri, öğretmenler ve tüm eğitim camiası hep birlikte hareket ederek  öğrencilerimizi, Türk Milli Eğitiminin genel amacı doğrultusunda ve en iyi şekilde yetiştirmektir. Bunu sağlamak için sizlerle birlikte yeni gelişmeleri dikkate alarak var gücümüzle çalışacağız. Çevreyle iç içe, toplumla bütünleşmiş, değişim ve gelişime açık eğitim yuvaları olarak bu eğitim-öğretim yılını hep birlikte başarıyla tamamlayacağımız noktasında eğitim camiasına inancımız ve güvenimiz tamdır. 

 Değerli, anne-babalar;  Çocuklarınız için okullarımız ile sürekli iletişim ve işbirliği içinde olmanız çok önemlidir. Öğrenci-öğretmen-okul yönetimi ve veli arasında kurulacak sağlıklı bir iletişim öğrencilerinizin başarılarını arttıracaktır. Kendilerine güvenen,  üreten, düşünen ve ülkemizi daima ileriye taşıyacak yeni nesiller yetiştirmek üzere yeni eğitim öğretim yılının ilk gününde tüm minik yavrularımıza başarılar diliyorum.

 

  Bu duygu ve düşüncelerle öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve ailelerine en içten sevgi ve başarı dileklerimi sunuyor, 2014-2015 eğitim-öğretim yılının tüm toplumumuz için hayırlı ve başarılı geçmesini temenni ediyorum.

Saray Mah.Ulukonak Cad. No5 52200 ORDU - 0452 - 2231629-30-31 - 2231255

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.