ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Sayın Nevzat TÜRKKAN´ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

İl Müdürümüz Sayın Nevzat TÜRKKAN´ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Türkiye Büyük Millet Meclisi´nin kuruluşunun 95. yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınlayan İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat TÜRKKAN,  "23 Nisan, aziz milletimizin işgallere, bölünmeye karşı bütün imkânlarını seferber ederek dünyaya varlığını kanıtladığı gün olarak tarihteki yerini almıştır. 

Bir millet ve devlet olarak yeniden tarih sahnesine çıkma yolunda önemli kararlar alan, en önemlisi de millet egemenliğini esas alarak kurulan Türkiye Büyük Millet Meclisimiz, bugün 95. yaşına girmiştir.

Genç Türkiye Cumhuriyeti´nin kurucusu olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu günü, yani 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı´nı tüm dünya çocuklarına armağan ederek, gelecek nesillere ne kadar değer verdiğini ve onlara ne kadar güvendiğini ortaya koymuştur. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın sağlıklı, eğitimli ve mutlu bireyler olarak hayata devam etmeleri en büyük arzumuz; özgür düşünceli, donanımlı ve yetenekli gençler olarak yetiştirilmeleri ortak hedefimizdir. 
Bu vesileyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile Türkiye Büyük Millet Meclisi´nin kuruluşunun 95.yıl dönümünü en içten dileklerimle kutlar, ülkemizin ve geleceğimizin teminatı olacak olan sevgili çocuklarımıza, ve onları fedakarca yetiştiren saygıdeğer ailelerine selam, saygı ve en kalbi sevgilerimi  sunarım."demiştir.

Saray Mah.Ulukonak Cad. No5 52200 ORDU - 0452 - 2231629-30-31 - 2231255

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.