ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Sayın Nevzat TÜRKKAN´ın TEOG Ortak Sınav Mesajı

İl Müdürümüz Sayın Nevzat TÜRKKAN´ın TEOG Ortak Sınav Mesajı

 

Değerli meslektaşlarım;

26-27 Kasım 2014 tarihlerinde ilimiz genelinde 178 okulumuzda, yaklaşık 950 salonda 11.425 öğrencimiz Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş 8. Sınıf Ortak Sınavlarına katılacaktır. Söz konusu sınavın önemini ve hassasiyetini vurgulayan toplantılarımızda dile getirdiğimiz birkaç hususu sizlerle yeniden paylaşmak istiyorum.

 

Değerli yöneticilerimiz;

Sizlerle yaptığımız değerlendirme ve bilgilendirme toplantılarında görüşülen Genelge ve diğer hükümler doğrultusunda, söz konusu sınavın ilçenizde herhangi bir olumsuzluğa meydan vermeden tamamlanması, sınav öncesinde ve sonrasında alınacak güvenlik tedbirleri konusunda emniyet personeli ile koordineli bir şekilde çalışılması, sınavlarda görev alan her kademedeki personelimizin görev yerlerine zamanında gelmeleri ve görev yerlerini zamanından önce terk etmemeleri, sınav sonrasında Müdürlüğümüzce istenilen istatistiki verilerin son derece seri bir şekilde cevaplanmasının sağlanması hususlarında azami dikkat gösterilmesini rica ediyorum.

 

Kıymetli öğretmen arkadaşlarım;

Sınav günü görevli olduğunuz salonlarda, öğrencilerimizin dikkatini dağıtacak şekilde ses çıkaran ayakkabılar giyilmemesi, onlarla sınav psikolojisini olumlu yönde etkileyecek şekilde  iletişim kurulması gibi konularda azami hassasiyet göstermenizi rica ediyorum. Unutmayalım ki onlar hepimizin evladı ve geleceğimizin teminatıdır. Bu bağlamda; göstereceğiniz hassasiyet ve duyarlılıktan ötürü şimdiden sizlere teşekkür ediyorum.

Tüm meslektaşlarıma kolaylıklar ve öğrencilerimize başarılar dilerim. 25/11/2014

 

 

Nevzat TÜRKKAN 

Ordu Milli Eğitim Müdürü

Saray Mah.Ulukonak Cad. No5 52200 ORDU - 0452 - 2231629-30-31 - 2231255

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.