ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Sayın Nevzat TÜRKKAN´ın Veda Mesajı.

İl Müdürümüz Sayın Nevzat TÜRKKAN´ın Veda Mesajı.

İlimizin eğitimdeki başarısını ve niteliğini arttırmak için yaklaşık üç buçuk yıldır tüm idareci, öğretmen, personel ve Ordulu hemşerilerimizle birlikte çalıştık. Sinop İl Milli Eğitim Müdürlüğüne atanmam nedeniyle, hizmet etmekten onur ve gurur duyduğum Ordu’ dan bugün itibariyle ayrılıyorum.

2012 yılı başında hizmet etmeye başladığım Ordu’ da üç buçuk yıl içerisinde;

- 63 adet okul binası, 14 adet pansiyon, 7 adet  spor salonu, 7 adet atölye olmak üzere toplam 91 eğitim kurumu yapılmıştır. Bunların;Toplam Yatırım Bedeli : 220.961.389,70 TL dir.

 

- 2012 yılında 64 ikili eğitim yapan okulumuzdan; mevcut eğitim yatırımlarımız tamamlandığında ilimizde 2015-2016 eğitim öğretim yılında 10 ilkokul, 8 ortaokul olmak üzere toplamda sadece 18 okulumuz ikili eğitim yapılacaktır. Altınordu İlçemize 4, Fatsa İlçemize 4,  Ünye İlçemize 4 ilkokul/ortaokul yapıldığında Ordu da ikili eğitim yapan okulumuz kalmayacaktır.

 

- 2012-2015 yılları arasında Altınordu ilçemizde 4, Fatsa İlçemizde 1 ve Ünye İlçemizde 2 olmak üzere toplam 7 okul arsasının kamulaştırılması için 15.344.930 TL ödeneğin İlimize gönderilmesi sağlanmıştır.

 

- 2012-2015 yılları arasında; Ünye Fen Lisesi, Aybastı Fen Lisesi, Perşembe İMKB Sosyal Bilimler Lisesi ve Gülyalı Turnasuyu Kız Anadolu Lisesi başta olmak üzere toplam 12 tane Anadolu Lisesi, Meslek Lisesi, Özel Eğitim Okulu, Altınordu ve Fatsa Kız Anadolu İmam Hatip Liseleri başta olmak üzere 8 tane Anadolu İmam Hatip Lisesi, 10 tane Özel Ortaöğretim Okulu, 6 Anaokulu ve 24 İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerimizin eğitim öğretim görmeleri için hizmete açılmıştır.

 

- 2012-2015 yılları arasında İlimizde bulunan tüm okul/kurum binalarının onarımları tamamlanmış olup, İlimiz genelinde onarım anlamında dokunulmamış okul/kurum binası kalmamıştır.

 

- TEOG, YGS ve LYS sınavlarında öğrencilerimizin ve İlimizin başarısının arttırılması için azami özveri ile çalışılmış ve Ordu’ da eğitimin kalitesi yukarıları taşınmıştır.

 

 

Bu duygu ve düşüncelerle üç buçuk yılda eğitim alanında yapılanlara desteklerinden dolayı şahsım ve kurumum adına, bize her zaman güven ve destek veren başta valilerimize, milletvekillerimize, kaymakamlarımıza, belediye başkanlarımıza, tüm daire müdürlerimize gösterdikleri büyük özveri ve coşku ile çalışmalarımda her zaman yanımda hissettiğim, mesai arkadaşlarıma, ilçe personeline, tüm okul ve kurum müdürlerimize, müdür yardımcılarına, çocuklarımızı milli, ahlaki, insani ve evrensel değerlerle yetiştirmek üzere emanet ettiğimiz kıymetli öğretmenlerimize, saygıdeğer hayırseverlerimize, eğitim-öğretim alanında büyük duyarlılık gösteren Ordulu hemşerilerime, değerli basın mensuplarına, muhtarlarımıza, tüm eğitim çalışanlarımıza, sivil toplum kuruluşlarına, kıymetli okul aile birliği başkan ve üyelerine ve değerli velilerimize, en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum.

 

            Saygılarımla…


Nevzat TÜRKKAN

İl Milli Eğitim Müdürü

Saray Mah.Ulukonak Cad. No5 52200 ORDU - 0452 - 2231629-30-31 - 2231255

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.