ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İmam Hatip Okulları Platformu Eylül Ayı İl Koordinasyon Toplantısı Yapıldı

İmam Hatip Okulları Platformu Eylül Ayı İl Koordinasyon Toplantısı Yapıldı

Millî Eğitim Müdürümüz Dr. Şaban Karataş, İmam Hatip Okulları Platformu Cumhurbaşkanlığı temsilcisi Sayın Bilal Erdoğan, Valimiz Sayın Seddar Yavuz’un da katılımlarıyla gerçekleştirilen İmam Hatip Okulları Platformu İl Koordinasyon Toplantısına katıldı. 

Ordu kültür ve Sanat Merkezi’nde (OKSM) yapılan istişare toplantısına, İmam Hatip Okulları Platformu Cumhurbaşkanlığı temsilcisi Sayın Bilal Erdoğan, Valimiz Sayın Seddar Yavuz, Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Ordu Milletvekili Oktay Çanak, Ordu İli İmam Hatip Okulları Platformu Başkanı Mehmet Ali Aydın, Türkiye Gençlik Vakfı Genel Başkanı Sayın İsmail Emanet, Vali Yardımcımız Bayram Gale, Millî Eğitim Müdürümüz Dr. Şaban Karataş, İlçe Kaymakamları, ilçe belediye başkanları, ilçe milli eğitim müdürlerimiz, İmam Hatip Okullarının yöneticileri ile okul aile birliği başkanları katıldı. 

Program, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Bölge Yatılı Kur’an Kursu öğreticisi Salih Durmaz’ın “Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile devam etti. “Ordu İli İmam Hatip Okullarımızda Eğitim ve Öğretim” konulu programda, açılış konuşmasını yapan Ordu İli İmam Hatip Okulları Platformu Başkanı Mehmet Ali Aydın toplantının konusuna ve önemine değindi. Toplantı İmam Hatip Okulları Platformu Cumhurbaşkanlığı temsilcisi Sayın Bilal Erdoğan’ın konuşmaları ile sona erdi.

Türkiye Gençlik Vakfı(TÜGVA) Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Sayın Bilal Erdoğan da toplantıdayaptığı konuşmada, “Bu tür toplantılarla, sivil toplum kuruluşu olarak, halkın taleplerini, şehrin yöneticilerine doğrudan iletiyoruz. Bizim yapmaya çalıştığımız şey, örnek bir sivil toplum dayanışmasıdır.  Eğitim sahasında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları olarak bir araya geliyoruz, düzenli toplantılar yapıyoruz. Bizim uğraşımız, imam hatiplere olan talebin karşılanması ve mevcut imam hatiplerdeki kaliteyi artırmak” dedi.

“Gençliğimizin, değerleriyle birlikte geleceğe yürümesini amaçlıyoruz” diyen Bilal Erdoğan, “Biz, gençlerimizin dünyayı bilerek yetişmesini istiyoruz. Son yıllarda teknolojide, savunma sanayinde çok büyük atılımlar yapan bir ülkeyiz. Gençlerimizin, bu iddiayı daha yükseklere taşımasını ve bu ülkenin bağımsızlığına, dünyada güçlenmesine katkı sağlamasını istiyoruz. Bu sebeple, gençlere bağımsızlık şuurunu yüklememiz lazım. Gençlerimiz, değerlerinden koparılmasın. Gençlerimiz, geçmişinden, tarihinden koparılmasın istiyoruz” şeklinde konuştu.

29-09-201729-09-201729-09-201729-09-2017

29-09-201729-09-2017

 

Saray Mah.Ulukonak Cad. No5 52200 ORDU - 0452 - 2231629-30-31 - 2231255

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.