ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kumru İlçemizde Yapılacak Olan İmam Hatip Lisesi Kompleksinin Temeli Törenle Atıldı.

Kumru İlçemizde Yapılacak Olan İmam Hatip Lisesi Kompleksinin Temeli Törenle Atıldı.

Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Sayın Numan KURTULMUŞ, Ordu Valisi Sayın İrfan BALKANLIOĞLU, İlçemize bu büyük eğitim kurumunu kazandıran Devlet Denetleme Kurulu Başkanı Sayın Yunus ARINCI, Ordu Milletvekili Sayın Oktay ÇANAK, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Enver YILMAZ, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Dr. Şaban KARATAŞ, ilçe dışından gelen değerli misafirlerimiz Kumru halkı ve öğrencilerimizle birlikte Kumru Anadolu İmam Hatip Lisesi Temel Atma Törenimizi gerceklestirdik.

Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan törende bir konuşma yapan Başbakan Yardımcısı Prof.Dr.Numan Kurtulmuş, "Bu güzel eğitim yuvasının temelini atma töreninde sizlerle birlikte olmaktan çok memnuniyet duyduğumu belirtiyor, bu hizmetin açılışını da yapmayı ümit ediyorum. Emeği geçen tüm kardeşlerimizden Allah razı olsun. Burası çok güzel bir proje okul olur ve değişik ülkelerden aynı dini, aynı duyguları paylaştığımız gençler gelerek burada eğitim alırlar" diye konuştu.

Konuşmasında, öğrencilere de seslenen Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, "Siz bu ülkenin geleceğisiniz. Bizlerde sizlere en iyi imkanı sunmaya çalışacağız. İçinizden milletvekili, bakan, doktor gibi birçok meslek sahibi gençlerimiz çıkacak. Kumru ilçemizdeki bu okulun çok önemli bir proje olarak hayata geçmesi için emek veren sayın valimiz başta olmak üzere herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Vali İrfan Balkanlıoğlu ise Kumru Anadolu İmam Hatip Okulu Kompleksinin temel atma töreninde yaptığı konuşmada, ”Çok güzel bir vesileyle buradayız. Güzel bir İmam Hatip Lisesi yapılıyor. Yapılan okul milli eğitimin soğuk görünümlü tip projesi olmayacak. Özel ve özgün bir proje. Bu projenin temel aşamasına gelmesinde Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu Başkanı Yunus Arıncı ve Belediye Başkanımızın da büyük katkısı var" dedi.

Vali Balkanlıoğlu, "Kumru’ya en güzel, en modern okul yapılıyor. Sayın Başbakan Yardımcımız da sizin evladınız. Onunda desteğiyle buraya çok güzel bir proje uygulanabilir. Böyle değerli bir eser, son derece özgün ve Kumru’nun da önünü açacak bir eserin oluşturulmasında Sayın Başbakan Yardımcımızın da çok büyük bir desteği oldu. Bakanımızın Ordulu olması ve Başbakan Yardımcısı olması pek çok kapıyı açıyor. Bu, Ordu için çok büyük bir katkı" şeklinde konuştu.

Açılışı yapılan tesisin bir okul olmasının ötesinde Kumru ve Ordu´ya çok değer katacak bir eser olduğunu söyleyen İl Milli Eğitim Müdürü Dr.Şaban Karataş, Kumru Anadolu İmam Hatip Okulu kompleksinin fen laboratuvarları, modern sınıfları, zengin kütüphanesi, yarı olimpik yüzme havuzu ile Türkiye’de örnek olacak okullardan birisi olduğunu kaydetti.

Konuşmaların ardından temel atma törenine geçildi. Kumru Anadolu İmam Hatip Lisesi temel atma töreni, dualar eşliğinde yapılan kurban kesiminin ardından Başbakan Yardımcısı Prof.Dr.Numan Kurtulmuş, Vali İrfan Balkanlıoğlu ve diğer protokol üyeleri tarafından okulun bahçesine fidan dikimi ile sona erdi.

Toplam 35 bin metrekare alan üzerine kurulacak olan 32 derslikli, 200 kişilik pansiyon, 500 kişilik konferans salonu, yarı olimpik yüzme havuzu, fen laboratuarları, 975 metrekare spor salonunun yer alacağı Kumru Anadolu İmam Hatip Lisesi Kompleksi’nin, 24 Mayıs 2017 tarihinde bitirilmesi planlanıyor. 

Açılacak olan yeni eğitim yuvasının İlçemize ve öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyoruz. Törenin hazırlanmasında emeği geçen yönetici ve öğretmenlerimize, personellerimize ve taşıma servis şoförlerimize teşekkür ederiz. 

12-12-201512-12-201512-12-201512-12-201512-12-201512-12-201512-12-201512-12-201512-12-201512-12-201512-12-201512-12-201512-12-201512-12-2015

Saray Mah.Ulukonak Cad. No5 52200 ORDU - 0452 - 2231629-30-31 - 2231255

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.