ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz Ordu’da

Millî Eğitim Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz Ordu’da

Millî Eğitim Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz, bir dizi ziyaret ve programlara katılmak üzere Ordu’ya geldi. 

Ankara’dan Ordu Giresun Havalimanı’na gelen Millî Eğitim Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz, Valimiz Sayın Seddar Yavuz, Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Millî Eğitim Müdürümüz Dr. Şaban Karataş ve protokol üyeleri tarafından karşılandı. 

Havaalanında karşılanan Millî Eğitim Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz daha sonra Ordulu hayırsever işadamları Onur ve İhsan Çetinceviz kardeşler tarafından Ordu Üniversitesi Cumhuriyet Yerleşkesi içinde yaptırılan Emin Çetinceviz Merkez Kütüphanesi ve Duriye Çetinceviz Okul Öncesi Eğitim Merkezinin açılışı için düzenlenen törene katıldı.

Ordu Üniversitesi Cumhuriyet Yerleşkesinde gerçekleştirilen açılış törenine Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz, Valimiz Sayın Seddar Yavuz, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Millî Eğitim Müdürümüz Dr. Şaban Karataş, Ordu Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Fikri Balta, Prof. Dr. Ş. Metin Kara, Ordu Üniversitesi Dekanları, eski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Onur Group Yönetim Kurulu Başkanı Onur Çetinceviz, Onur Group Yönetim Kurulu Başkan Yrd. İhsan Çetinceviz, ve davetliler katıldı. 

Ordu Üniversitesi ile Onur Group sahipleri Onur Çetinceviz ve İhsan Çetinceviz arasında 2015 yılında imzalanan protokol çerçevesinde yapımına başlanılan yaklaşık 5 bin metrekare kapalı alana sahip olan kütüphane binasında; 182 metrekare güncel süreli yayınlar salonunu, 350 metrekare dijital kütüphane salonu, 120 metrekare yazma eserler bölümü, 765 metrekare konulu kitap salonu ve 250 metrekare açık kafeterya salonu bulunmakta.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi tarafından hazırlanan müzik dinletisi gerçekleştirildi. Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Onur Group Yönetim Kurulu Başkanı Onur Çetinceviz, bu günün aileleri için çok özel ve anlamlı olduğunu belirterek anneleri Duriye Çetinceviz ve babaları Emin Çeticeviz’in isimlerinin yaşayacağı Duriye Çetinceviz Okul Öncesi Eğitim Merkezi ile Emin Çetinceviz Kütüphanesinin memleketlerine kazandırılmasından sonsuz mutluluk duyduklarını vurguladı. Kütüphanelerin ise dijital mecralardan daha güvenilir bilgiler sunmasından dolayı bilim insanlarının ve öğrencilerin en önemli başvuru mekanları olduğunu ifade eden Çetinceviz, “Bu mekanların fikri, vicdanı ve irfanı hür nesillerin yetişmesinde büyük rol üstlenecektir. Bu nesiller de ülkemiz için önemli görevler üstlenecektir. Ulu Önder Mustafa Kemal’in de belirttiği gibi görevini en iyi yapan vatanını en çok sevendir.” şeklinde konuştu.  

Emin Çetinceviz Merkezi Kütüphanesi ve Duriye Çetinceviz Okul Öncesi Merkezinin açılış töreninde bir konuşma yapan Milli Eğitim Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz, "Bu eserlerin Ordu’ya kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Okul öncesi eğitim merkezine ve merkez kütüphanesine isimleri verilen ve ebediyete intikal etmiş Duriye Çetinceviz ve Emin Çetinceviz’i bu vesile ile rahmetle anıyorum. Mekanları cennet olsun. Bu okul öncesi eğitim kurumundan eğitim alındıkça, bu kütüphanenin ilminden, kitaplarından öğrencilerimiz, öğretim üyelerimiz faydalandıkça, hem Duriye, hem de Emin Çetinceviz’e hayır yazılacaktır. İnancımız odur ki, bir evlat ya da bir aile kendisinden önce ahirete irtihal edenlere yapabileceği en büyük sevap, onların adına bir sadaka-i cariye kurabilmeleridir. Çeşme yaptırmak, okul yaptırmak, cami yaptırmak ama bunların içerisinde en önemlisi nedir derseniz? okul, okul, okul derim. Okulu yaptırırsanız diğerleri arkadan gelir. Okulu ihmal ederseniz, diğerlerini yaptırmanın da faydası olmaz. Bir insanın kendi memleketine, kendi insanına yönelik yapacağı en güzel yatırım, eğitim yatırımıdır. Eğitimden önemli hiçbir yatırım yoktur. Eğitim, insana dair yapılacak yatırımların en değerlisidir. Eğitimle Türkiye’yi inşa eder, insanımızı sağlıklı, üretken ve mutlu bireyler olarak yetiştirebiliriz. Kütüphanelerimiz de, en az okullarımız kadar eğitim kalitemizi belirleyen unsurlardır. Bir üniversiteyi diğer üniversitelerden bir adım daha öne çıkaran, çok güzel bir kütüphaneye sahip olmasıdır. Böyle bir kütüphaneyi bu üniversitemize kazandırdıkları için de bir kez daha teşekkür ediyorum. Eğitimde kalite, okul öncesi eğitim ve kütüphane ile daha da çok artacaktır. Milli Eğitim Bakanlığı olarak, herkesin kaliteli bir eğitim ve fırsat eşitliğine haiz bir eğitim almasını istiyoruz. Çağın gerektirdiği bilgi, beceri, tutum ve davranışı kazanmasını, iletişime ve öğrenmeye açık, özgüven, sorumluluk sahibi, sağlıklı ve mutlu bireyler yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Bugüne kadar yapılan çalışmalarla, temel altyapı ve erişim sorunlarını büyük ölçüde çözdük. Nitelikli ve kaliteli bir eğitimi her zaman değişmez hedefimiz olarak görüyoruz” diye konuştu.

 Açılış konuşmalarının sonrasında Milli Eğitim Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz Onur Çetinceviz’e, Ordu Valisi Seddar Yavuz İhsan Çetinceviz’e hediyelerini takdim etti. Emin Çetinceviz Merkezi Kütüphanesi ve Düriye Çetinceviz Okul Öncesi Eğitim Merkezinin açılış kurdelasının kesilmesinin ardından Ordu Üniversitesine kazandırılan Merkezi Kütüphane ve Okul Öncesi Eğitim Merkezi binaları gezildi.

Ardından Millî Eğitim Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz, Valimiz Sayın Seddar Yavuz, Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Millî Eğitim Müdürümüz Dr. Şaban Karataş ve protokol üyeleri ile birlikte Valiliğimiz Makamını ve Büyükşehir Belediyesi´ni ziyaretinin ardında Ordu´dan ayrıldı.

 

15-12-201715-12-201715-12-201715-12-201715-12-201715-12-201715-12-201715-12-201715-12-201715-12-201715-12-201715-12-201715-12-201715-12-201715-12-201715-12-201715-12-201715-12-201715-12-201715-12-201715-12-201715-12-2017

Saray Mah.Ulukonak Cad. No5 52200 ORDU - 0452 - 2231629-30-31 - 2231255

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.