ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Dr. Şaban Karataş´ ı, Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri Saha Değerlendirme Komisyonu Üyeleri Makamında Ziyaret Etti.

Millî Eğitim Müdürümüz Dr. Şaban Karataş´ ı, Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri Saha Değerlendirme Komisyonu Üyeleri Makamında Ziyaret Etti.

       Yenilikçi uygulamaların eğitim sistemimize kazandırılması, öğrenci ve öğretmenlerimize daha iyi eğitim ve öğretim imkânlarının sunulması, başarılı çalışmaların ödüllendirilerek teşvik edilmesi ve paylaşımının sağlanması amacıyla gerçekleştirilen Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri uygulaması kapsamında İlimize gelen Saha Değerlendirme Komisyonu Üyleri Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Eğitim Politikaları Daire Başkanlığı Şube Müdürü Yusuf KÜÇÜK, Ankara Altındağ Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Nazan ŞENER ve Mersin İl Millî Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi Personeli Erhan ÇUHADAR, Millî Eğitim Müdürümüz Dr. Şaban KARATAŞ’ı makamında ziyaret ederek, uygulamayla ilgili istişarelerde bulundular.

       Sonrasında Altınordu Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi/Okulu ve Nuriye Halit Çebi Özel Eğitim Meslek Lisesini ziyaret ederek saha ziyaretine kalma başarısı gösteren projeleri yerinde inceleme fırsatı bularak, okul idareci ve öğretmenleriyle projeler hakkında gerekli görüşmeleri yaptılar.

       Bu yıl 5.si düzenlenen “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri”ne ülke genelinde 5 kategoride 3357 başvuru yapılmış olup, 189 çalışma saha ziyaretine kalma başarısı göstermiştir. İlimizin içerisinde bulunduğu Doğu Karadeniz Bölgesinde (Trabzon, Giresun, Ordu, Rize, Artvin, Gümüşhane) saha ziyaretine kalma başarısı gösteren 8 projeden 2 tanesi ilimize aittir. İlimizden saha ziyaretine kalma başarısı gösteren okullar;

 1. Nuriye Halit Çebi Özel Eğitim Meslek Lisesi (1. Kategori/Öğretim Yöntem ve Teknikleri - Eller Dile Geliyor)

 2. Altınordu Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi/Okulu (5. Kategori/Olumlu Tutum ve Davranışların Geliştirilmesi – Bisikletime Yol Verin)

           

 

25-05-201726-05-201726-05-2017

Saray Mah.Ulukonak Cad. No5 52200 ORDU - 0452 - 2231629-30-31 - 2231255

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.