ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Dr. Şaban KARATAŞ´ ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı.

Millî Eğitim Müdürümüz Dr. Şaban KARATAŞ´ ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 26 Ağustos´ta başlayan ve 30 Ağustos 1922 de eşsiz bir zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Savaşı ile vatan topraklarımız kurtarılmış, Türk Milleti, hürriyet ve bağımsızlık içinde yaşama onuruna kavuşmuştur. Cumhuriyetimize hayat veren aziz milletimizin yeniden doğuşunu müjdeleyen büyük zaferinin 95. Yıldönümünü kutlamanın heyecanı ve gururu içerisindeyiz.

30 Ağustos Zaferi, Yüce Türk Milletinin Şanlı Ordumuz ile birlikte yazdığı bir destandır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “Milli tarihimiz çok büyük ve parlak zaferlerle doludur. Fakat, Türk Milletinin burada kazandığı zafer kadar neticeli ve bütün tarihe, yalnız bizim tarihimize değil, dünya tarihine yeni yön vermekle, kesin tesirli böyle bir meydan muharebesi hatırlamıyorum” diyerek 30 Ağustos Zaferinin tarihteki yerini açıkça ortaya koymuştur.

Bu duygu ve düşüncelerle tarih boyunca, destanlaşan ve tarihin dilinden düşmeyen zaferlerin mimarlığını yapan milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere vatanları uğruna canlarını feda eden Aziz Şehitlerimizi rahmetle anıyor, Kahraman Gazilerimize şükranlarımızı sunuyorum.

Dr. Şaban KARATAŞ

Milli Eğitim Müdürü

Saray Mah.Ulukonak Cad. No5 52200 ORDU - 0452 - 2231629-30-31 - 2231255

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.