ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Dr. Şaban KARATAŞ´ ın Göreve Başlama ve Ramazan Bayramı Mesajı.

Millî Eğitim Müdürümüz Dr. Şaban KARATAŞ´ ın Göreve Başlama ve Ramazan Bayramı Mesajı.

Ordu İl Millî Eğitim Müdürlüğü görevine 13.07.2015 tarihinde başlamış bulunmaktayım.

 

Bu güzel İlimizde Millî Eğitim Müdürü olarak görev yapacak olmanın gurur ve heyecanı içerisindeyim.

Çağımızda hızla gelişen teknoloji, eğitimde de kalite beklentilerini yükseltmekte ve eğitim paydaşlarının sorumluluğunu artırmaktadır. Eğitimde yeniliklere açık, şeffaf, katılımcı ve takım ruhuyla çalışarak; sürdürülebilir kalitenin oluşturulması büyük önem taşımaktadır. Bu bağlamda, amacımız dünya da olan gelişmeleri yakından takip edecek, çağın gerisinde kalmamak için var gücüyle çalışacak, belirli bir coğrafyanın değil, tüm dünya ülkelerinin  insanı olacak  nitelikte “Türkiye için, Dünya ile yarışacak”  ilim, irfan sahibi, millî, ahlakî ve medeniyet köklerine bağlı bireyler yetiştirmek hepimizin görevidir.

Bir ülkede verilen eğitimin niteliği ve kalitesinin yüksekliği o ülkenin gelişmişlik düzeyi ile millî gelir düzeyinin de yüksekliğini doğru orantılı olarak artırır. Bizim eğitimciler olarak yapmamız gereken de ülkemizdeki tüm vatandaşlarımıza eğitimde fırsat eşitliği sağlayarak onların eğitimine ve gelişimine katkı sağlayıp bilgi bakımından donanımlı, toplumda statü sahibi insanlar olarak hayata hazırlamak dolayısıyla refahlarını ve huzurlarını arttırmak için var gücümüzle çalışmak olacaktır.

Güzel ilimizde eğitim kalitesinin ve başarının daha da artırılması için gerekli tedbirleri yerinde ve zamanında alarak, başarının artmasını sağlayacağız. Bunun için ilimizdeki bütün eğitim paydaşları ile el ve gönül birliği içerisinde çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz.

Değerli çalışma arkadaşlarım;

Görev yaptığımız sürece eksiklikleri gidererek, güzellikleri görerek, birlik ve beraberlik içerisinde, karşılıklı sevgi, saygı ve hoşgörü içinde ilimizde eğitim öğretimi en üst seviyelere taşımak için hep birlikte çalışacağız.

Değerli velilerimiz;

Çocuklarınız emin ellerde belirtmek istiyorum. Bizlerin görevi onları en iyi şekilde geleceğe hazırlamaktır. Bizlere destek olmanız gücümüzü artıracak ve başarıya ulaşmamızı kolaylaştıracaktır. Okullarımızı sizlerin desteğine ve işbirliğine her zaman ihtiyacı vardır.

 Geleceğimizin teminatı sevgili öğrenciler;

Ülkemizin geleceği sizlerin elinde şekillenecektir. Siz istedikten sonra başaramayacağınız hiçbir şey yoktur. Şurası unutulmamalıdır ki sevgi ve saygı en önemli kazanımdır, öğretmenlerinize ve büyüklerinize saygıda; küçüklerinize sevgide kusur etmeyeceğinize inanıyorum.

Eğitim meselesi aynı zamanda memleket meselesi olduğuna göre, sayın valimizin önderliğinde;  yönetici,  öğretmen ve bütün mesai arkadaşlarımla birlikte yorulma bilmeksizin çalışırken, kamu kurum ve kuruluşlarının, sivil toplum örgütlerinin, basın kuruluşlarımızın ve tüm Ordulu hemşerilerimin desteklerini esirgemeyeceklerine inanıyorum.

            Bu duygu ve düşüncelerle öncelikle tüm Orduluların ve mesai arkadaşlarımın Ramazan Bayramını kutlayarak, sağlık, mutluluk ve başarılar diler, Müdürlüğümüz ve müdürlüğümüze bağlı kurumlarda görev yapan çalışanlarıma, kamu kurum ve kuruluşlarına, sivil toplum kurumu temsilcilerine, basın kuruluşlarımıza ve Ordulu hemşerilerime teşekkür eder, hepinize sevgi ve saygılarımı sunarım.

 

Dr. Şaban KARATAŞ 

İl Millî Eğitim Müdürü

Saray Mah.Ulukonak Cad. No5 52200 ORDU - 0452 - 2231629-30-31 - 2231255

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.