ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Dr. Şaban KARATAŞ´ ın Malazgirt Zaferi’nin 946. Yıl Dönümü Kutlama Mesajı.

Millî Eğitim Müdürümüz Dr. Şaban KARATAŞ´ ın Malazgirt Zaferi’nin 946. Yıl Dönümü Kutlama Mesajı.

Tarihin ilk dönemlerinden itibaren güvenli bir liman olarak insanlık âlemine kucak açan Anadolu’muz, bin yıla yakın vazgeçilmez anavatanımızdır. “Güneşin doğduğu topraklar” nâmıyla anılan eşsiz vatan coğrafyamız, aynı zamanda dünyanın dört bir yanındaki gönül coğrafyamızın da bin yıllık koruyucu kalkanı ve sarsılmaz kalesidir.

 Sultan Alparslan önderliğinde erlerimizin 26 Ağustos 1071’de Malazgirt’te Cuma namazı sonrasında açtığı kapıyla yurt edindiğimiz bu verimli topraklar; asırlarca cihana hükmeden ecdadımızın, yedi düveli dize getiren kınalı kuzularımızın, evladını vatana kurban yetiştiren eli öpülesi analarımızın babalarımızın, ezan dinmesin bayrak inmesin diye kazmasıyla küreğiyle düşmana geçit vermeyen cefakâr ninelerimizin dedelerimizin diyarıdır.

 Bu duygu ve düşünceler içerisinde Malazgirt Zaferi’nin 946. Yıl Dönümü kutluyor, aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

  

Dr. Şaban KARATAŞ

Millî Eğitim Müdürü

Saray Mah.Ulukonak Cad. No5 52200 ORDU - 0452 - 2231629-30-31 - 2231255

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.