ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Dr. Şaban Karataş, Valimiz Sayın Seddar Yavuz’un Başkanlığında Gerçekleştirilen İstişare Toplantısına Katıldı.

Millî Eğitim Müdürümüz Dr. Şaban Karataş, Valimiz Sayın Seddar Yavuz’un Başkanlığında Gerçekleştirilen İstişare Toplantısına Katıldı.

        Millî Eğitim Müdürümüz Dr. Şaban Karataş, Valimiz Sayın Seddar Yavuz başkanlığında, ilçe kaymakamları, belediye başkanları ve daire müdürlerinin bir araya gelerek, kamu hizmetleriyle ilgili istişarede bulunduğu toplantıya katıldı. 

        Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya, AK Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşçı, Vali Yardımcılarımız Ekrem Yaman, Ekrem Ballı, Adem Öztürk, Bayram Gale, Ahmet Arık, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları ile daire müdürleri katıldı. 

        Toplantıda, ilimizin eğitim seviyesinin artması için kaymakamların, belediye başkanlarının, milli eğitim teşkilatının yanında olmasını, onları sürekli desteklemesini isteyen Valimiz Sayın Seddar Yavuz, “Ekonomik yoksunluk içinde bulunan öğrencilerin tüm ihtiyaçlarının giderilmesi, SYDV’lerin imkânlarının daha çok eğitim faaliyetlerinde kullanılmasını özellikle rica ediyorum. SYDV’nin imkânlarının daha çok eğitime doğru kaydırılması ve burada ekonomik yoksunluk içinde bulunan vatandaşlarımızın eğitim ihtiyaçlarının karşılanması fevkalade önemli. Bu konuda biraz daha gayretli olunmasını istiyorum” diyerek, yeni okul binalarının yapımı için ihtiyaç duyulan arsa konusunda da belediyelerin milli eğitim teşkilatına yardımcı olmasını istedi. 

        Ayrıca; Valimiz Sayın Seddar Yavuz, okul servislerinin düzenli olarak denetlenmesi, okul öncesi eğitim standardının yükseltilmesi, tekli eğitime geçilmesi, veli iletişiminin sağlanması, okullarda kamera sisteminin kurulması, konularında kaymakamlara ve belediye başkanlarına tavsiye ve telkinlerde bulundu.

20-10-201720-10-201720-10-201720-10-201720-10-2017

Saray Mah.Ulukonak Cad. No5 52200 ORDU - 0452 - 2231629-30-31 - 2231255

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.