ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Dr. Şaban Karataş’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Millî Eğitim Müdürümüz Dr. Şaban Karataş, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.
Millî Eğitim Müdürümüz Dr. Şaban Karataş’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Cumhuriyetimizin 94. yılını idrak ediyor olmaktan büyük bir mutluluk duyuyor ve kuruluşunun 94’üncü yıldönümünde yüce milletimizin bu büyük bayramını yürekten kutluyorum.   

Bugün, Türk milleti olarak istiklal ve istikbal yolunda verdiğimiz büyük Kurtuluş Savaşının zaferle sonuçlandığı, millet egemenliğiyle taçlandığı kutlu bir gündür. Birlik ve beraberliğimize, bağımsızlığımıza kast edenlere cevap vermek noktasında Atatürk’ün önderliğinde büyük bir Kurtuluş mücadelesi veren bu millet, doğasına en uygun bir yönetim biçimi olan Cumhuriyetin ilanıyla daha aydınlık bir yolda yürümeye başlamıştır. Çağın gerektirdiği yenilikleri, büyük kalkınma hamlelerini kısa sürede gerçekleştiren ve Atatürk’ün önderliğinde halkıyla bütünleşerek muasır medeniyet yolunda kararlı adımlarla ilerleyen Türkiye Cumhuriyeti Devleti, bugün de bağımsızlık ve toprak bütünlüğünden taviz vermeden, şanlı Türk Bayrağını dalgalandırmanın gurur ve onurunu yaşamaya devam etmektedir. 

 

Büyük bir gururla kutladığımız Cumhuriyetimiz 94 yıllık tarihiyle bizlere; Türk milletinin tarih sahnesinde yeniden dirilişini ve bu topraklar üzerinde söylenecek sözlerinin bitmediğini göstermiştir. Cumhuriyetimiz, aydınlık yarınlarımız için bu aziz millete umut vermiş, muasır medeniyetler seviyesine ulaşmamızda en büyük dayanağımız olmuştur. Milletimizin ortak eseri olan Cumhuriyetimize sahip çıkmak,  79 milyon insanımızın, her birinin en kutsal vazifesi olmuştur.Türkiye Cumhuriyeti Devleti´ni vatanı ve milletiyle bölünmez bir bütün olarak sonsuza dek yaşatmak en önemli görevlerimizdendir. Bugün atalarımızdan bizlere emanet kalan cennet vatanımızın, kalkınma yolunda ilerlememizin çözüm yolu, milli birlik ve bütünlüğümüze sıkı sıkıya sarılmaktan geçiyor. Aziz milletimizin millî birlik ve beraberlikle neler başarabileceğine tarih defalarca şahit olmuştur. 

 

 29 Ekim 1923’te kurulan Türkiye Cumhuriyetinin istikbal yürüyüşü sonsuza dek devam edecektir. Buna mani olmak isteyenlere en güzel cevap 15 Temmuz 2016’da bu milletin öz evlatları tarafından verilmiştir. 15 Temmuz’da Cumhuriyetine, demokrasisine, vatanına, birlik ve beraberliğine, milli iradesine sahip çıkan bu millet tek yürekte birleşmiş, şer ve nifak odaklarına cevabını en güzel şekilde vermiştir. 

 

Bu vesileyle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, ebediyete irtihal eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle anıyor, şükran ve minnetlerimi sunuyorum. 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. 

 

 

Dr. Şaban KARATAŞ 

Millî Eğitim Müdürü

Saray Mah.Ulukonak Cad. No5 52200 ORDU - 0452 - 2231629-30-31 - 2231255

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.