ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Dr. Şaban Karataş´ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

Millî Eğitim Müdürümüz Dr. Şaban Karataş´ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

Aydınlık Geleceğimizin Mimarları Olan Değerli Öğretmen Arkadaşlarım! 

 

Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde gelecek nesillerimizi yetiştirmek için özveriyle çalışan tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum. 

 Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştirerek ülkemizin ve milletimizin geleceğine yön veren öğretmenlik, aynı zamanda tüm meslekleri cömertçe besleyen bereketli bir kaynaktır. 

Ülkemizi çağın ilerisine taşımak ve geleceğimizi emanet edeceğimiz nesillerimizi fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller olarak yetiştirmek için bu yolda Öğretmenlerimizle hep birlikte omuz omuza yürüyeceğiz. 

Köklü tarihimizden ve millî değerlerimizden aldığımız güçle öğrencilerimizi evrensel değerlerle buluşturacak;  eğitim adına yaktığımız meşalemizi sizlerle birlikte sonsuza dek gururla taşıyacağız. 

Bu duygu ve düşüncelerle; ülkemizin, milletimizin, insanlığın geleceğinin emanet edileceği genç nesillerin “okuyan, anlayan, araştıran, düşünen, soran, sorgulayan, çözümcül eleştirilerde bulunabilen, günceli çağdaş yaklaşımlarla değerlendiren, yenilikçi, bilimi ve teknolojiyi yararlı bir şekilde kullanan, milli ve manevi değerlerine bağlı, insan haklarına saygılı, kendine güvenen bireyler” olarak yetişmeleri için çağdaş bilim ve teknolojinin ışığında eğitim veren; bıkmadan, bıktırmadan, ümitsizliğe düşmeden, görev yapmanın yüklediği sorumlulukların da bilinciyle hareket eden tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü en kalbi duygularımla kutlarken, başta Başöğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

    

 

                                             Dr. Şaban KARATAŞ 

Milli Eğitim Müdürü

Saray Mah.Ulukonak Cad. No5 52200 ORDU - 0452 - 2231629-30-31 - 2231255

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.