ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mill Eğitim Müdürümüz Dr. Şaban Karataş´ın Yarıyıl Mesajı

Mill Eğitim Müdürümüz Dr. Şaban Karataş´ın  Yarıyıl Mesajı

 

              Kıymetli Meslektaşlarım,  

              Sevgili Öğrenciler,

              Saygıdeğer Veliler, 

 

 

 

Bugün itibari ile ilimiz genelinde 554 okulda 8.723 öğretmen ve 131.562 öğrencimizle 2016-2017 eğitim öğretim yılı 1. kanaat döneminin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Bu süre içerisinde göstermiş olduğunuz üstün gayret ve çalışmalarınızdan dolayı her birinizi en içten duygularımla kutluyorum.   

 

 

Geleceğimizin Mimarı Sevgili Öğrenciler, 

 

Bir eğitim öğretim yılı ilk döneminin sonuna geldiniz. Çok çalıştınız, didindiniz, yoruldunuz. Sevgili yavrularımız, hepinizi çalışmalarınız ve başarılarınızdan dolayı kutluyorum. Büyük bir heyecanla beklediğiniz ve bir dönem boyunca çalışarak almayı hak ettiğiniz karneleriniz, aslında sadece bu yarıyılda eğitimini aldığınız derslerdeki başarınızın seviyesini gösteriyor. Dolayısıyla karneniz sizin şahsiyetinizin, insani değerlerinizin ya da zekânızın göstergesi değil; sadece dönem boyunca yaptığınız çalışmaların ve sergilediğiniz çabanın belgesidir.

 

2016-2017 eğitim-öğretim yılının ilk yarısını tamamlayarak karne heyecanını yaşadığımız bu günde, notlarınız ne olursa olsun umudunuzu, cesaretinizi, inancınızı ve kendinize olan güveninizi diri tutarak iyi bir tatil geçirmenizi diliyor, tatil sürecinde daha fazla kitap okumanızı,  spor ,kültürel  ve sanat alanlarında faaliyetlerde bulunmanızı tavsiye ediyorum.

 

 

Değerli Anne Babalar,

 

Biz çocuklarımızın her şeyden önce iyi bir evlat, iyi bir vatandaş; nihayetinde de iyi bir insan olmasını arzuluyoruz. Bunu en az akademik başarıları kadar önemsiyoruz. Çocuklarımızın sağlıklı, huzurlu, başarılı ve ayakları yere sağlam basan bireyler olarak yetişmelerinde hiç şüphe yok ki sizlerin emekleri yadsınamaz. Öğrencilerimizin karnelerini aldıkları bu günde onlara verdiğiniz olumlu desteğin, özgüvenlerini olumsuz yönde etkileyecek yaklaşımlardan uzak durmanızın, yapıcı, destekleyici tutumlar sergilemenizin arzu edilen güzel sonuçlara ulaşılmasında önemli bir yeri olduğuna inanıyorum.

 

Karnelerin, ulaşılması gereken bir amaç değil, başarının değerlendirilmesi konusunda bir araç olduğunun unutulmayarak, karne notları nasıl olursa olsun, çocuklarımıza güvenmeli, onları cesaretlendirmeli, eksikliklerini tamamlamaları için gereken katkıyı hep beraber sağlamalı, hiçbir karnenin çocuklarımız kadar değerli olmadığını asla unutmamalıyız. Bu vesileyle çocuklarınızla birlikte sağlıklı, huzurlu ve verimli bir tatil süreci geçirmenizi ümit ediyorum.  

 


Kıymetli Meslektaşlarım,

 

Eğitim ve öğretim hayatında öğrencilerimize en yakın mesafede duran, onlarla sıkı bir iletişim içinde olan tüm yönetici ve öğretmenlerimize, öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirmek ve geleceğe hazırlamak amacıyla yaptıkları tüm özverili çalışmalar için ayrıca bu dönemi başarılı ve sorunsuz olarak tamamladıkları için sonsuz teşekkürlerimi sunuyor; çalışmalarınızın gelecek başarılara ışık tutmasını diliyorum. 

 

Milli Eğitim camiasının kıymetli bireyleri olan siz sevgili öğretmenlerimizden isteğimiz nitelikli eğitimin her öğrencimize en üst seviyede kazandırılması ve bunun için çaba gösterilmesidir. Öğrencilerimizin özgüvenli yetişmeleri, kendilerinden emin olarak yarınlara adımlarını sağlam atabilmeleri ve kendilerini en iyi şekilde ifade edebilmeleri bizim için oldukça önemlidir. Çocuklarımızın yetişmesinde emeğinizin, gayretinizin ne kadar önemli olduğunu biliyor, eğitim öğretim yılı birinci dönem süresince özverili çalışmalarınız için teşekkürlerimi sunuyorum. 

  

Sevgi ve Saygılarımı Sunuyor,Hepinize İyi Tatiller Diliyorum.

 

 

 

 

  Dr. Şaban KARATAŞ 

 Millî Eğitim Müdürü

 

Saray Mah.Ulukonak Cad. No5 52200 ORDU - 0452 - 2231629-30-31 - 2231255

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.