ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Nevzat TÜRKKAN´ın 10 Kasım Atatürk´ü Anma Haftası Mesajı

Cumhuriyetimizin ve çağdaş Türkiye’nin kurucusu , önderi, İstiklal ve bağımsızlığımızın mimarı,  Başöğretmen, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 76. yıldönümünde rahmetle ve şükranla anıyoruz. 
Milli Eğitim Müdürü Nevzat TÜRKKAN´ın 10 Kasım Atatürk´ü Anma Haftası Mesajı

Hayatını milletine adayan, mümtaz bir devlet adamı, büyük bir komutan olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, hem Milli Mücadele, hem de Cumhuriyeti inşa sürecinde daima ileriye bakmış, ileriye yürümüştür.

Mustafa Kemal Atatürk, savaşlardaki başarılarıyla büyük asker, yönetimiyle büyük bir devlet adamı; görüşlerindeki sağlamlık, doğruluk, uluslararası ilişkilerde güvenirlik, barış ve insan severlik değerleri ile de evrensel bir kişidir.

Geniş ufku, barışçıl ve yenilikçi anlayışı, ileri görüşlülüğü, misyonu ve vizyonu ile büyük bir lider olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün fikirlerinin ve duygularının ışığında en büyük görevimizin, onu daha iyi anlamak, en büyük eseri Cumhuriyeti yaşatmak, güçlü ve çağdaş Türkiye’yi daha aydınlık yarınlara kavuşturmak olduğunun bilinciyle 76. vefat yıldönümünde saygı, şükran ve rahmetle yâd ediyorum.

 

Nevzat TÜRKKAN

Ordu Milli Eğitim Müdürü

Saray Mah.Ulukonak Cad. No5 52200 ORDU - 0452 - 2231629-30-31 - 2231255

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.