ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Şaban KARATAŞ´ ın Yarı Yıl Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Şaban KARATAŞ´ ın Yarı Yıl Mesajı

Kıymetli Meslektaşlarım,

Sevgili Öğrenciler,

Saygıdeğer Veliler,  

 Bugün itibari ile ilimiz genelinde 8.874 öğretmen ve 130.542 öğrencimizle 2015-2016 eğitim öğretim yılı 1. kanaat döneminin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Bu süre içerisinde göstermiş olduğunuz üstün gayret ve çalışmalarınızdan dolayı her birinizi en içten duygularımla kutluyorum.

 

 Sevgili Öğrenciler,

            2015-2016 eğitim-öğretim yılının ilk yarısını tamamlayarak sizlerle birlikte karne heyecanını yaşadığımız bu günde, notlarınız ne olursa olsun umudunuzu, cesaretinizi, inancınızı ve kendinize olan güveninizi diri tutarak iyi bir tatil geçirmenizi diliyorum.

 

Değerli Anne Babalar,

            Çocuklarımızın sağlıklı, huzurlu, başarılı ve ayakları yere sağlam basan bireyler olarak yetişmelerinde hiç şüphe yok ki sizlerin emekleri yadsınamaz. Öğrencilerimizin karnelerini aldıkları bu günde onlara verdiğiniz olumlu desteğin, özgüvenlerini olumsuz yönde etkileyecek yaklaşımlardan uzak durmanızın, yapıcı, destekleyici tutumlar sergilemenizin arzu edilen güzel sonuçlara ulaşılmasında önemli bir yeri olduğuna inanıyorum.

           Karnelerin, ulaşılması gereken bir amaç değil, başarının değerlendirilmesi konusunda bir araç olduğunun unutulmayarak, karne notları nasıl olursa olsun, çocuklarımıza güvenmeli, onları cesaretlendirmeli, eksikliklerini tamamlamaları için gereken katkıyı hep beraber sağlamalı, hiçbir karnenin çocuklarımız kadar değerli olmadığını asla unutmamalıyız. Bu vesileyle çocuklarınızla birlikte sağlıklı, huzurlu ve verimli bir tatil süreci geçirmenizi ümit ediyorum.

 

 Kıymetli Meslektaşlarım,

           Bütün bir eğitim öğretim dönemi boyunca öğrencilerimizi ilgi ve yetenekleri doğrultusunda, dünyadaki emsalleri ile rekabet edebilecek becerilerle donanmış, problem çözebilen ve üretken,  millî ve manevi değerlerine sahip çıkan bireyler olarak en üst seviyede yetiştirmek ve geleceğe hazırlamak amacıyla öğrencilerimize ve ailelerine gösterdiğiniz destek, emek ve üstün gayretleriniz için her birinize teşekkürlerimi sunuyor; çalışmalarınızın gelecek başarılara ışık tutmasını diliyor.

 Sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

  

 

Dr. Şaban KARATAŞ 

Millî Eğitim Müdürü

Saray Mah.Ulukonak Cad. No5 52200 ORDU - 0452 - 2231629-30-31 - 2231255

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.