ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüz ile Ordu Üniversitesi Arasında “Eğitimde İş Birliği Protokolü” İmzalandı

Müdürlüğümüz ile Ordu Üniversitesi arasında yapılan “Fen ve Sosyal Bilimler Projesi- Hafızlık Projesi Uygulanan Anadolu İmam Hatip Liseleri Eğitimde İş Birliği Protokolü” imza töreni Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç’ın makamında gerçekleştirildi.
Müdürlüğümüz ile Ordu Üniversitesi Arasında “Eğitimde İş Birliği Protokolü” İmzalandı

Müdürlüğümüz ile Ordu Üniversitesi arasında gerçekleştirilen “Eğitimde İş Birliği Protokolü” imza töreni Millî Eğitim Müdürümüz Dr. Şaban Karataş, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Ünye İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Tamer Uysal, Ünye Yusuf Bahri Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Muammer Öztürk ve Altınordu Büyükşehir Belediyesi Ordu Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü İbrahim Tatlıgül’ün katılımyla Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç’ın makamında gerçekleştirildi.

Müdürlüğümüz ile Ordu Üniversitesi arasında gerçekleştirilen “Fen ve Sosyal Bilimler Projesi- Hafızlık Projesi Uygulanan Anadolu İmam Hatip Liseleri Eğitimde İş Birliği Protokolü” fen ve sosyal bilimler ağırlıklı hafızlık eğitimi veren Bakanlığımızın yeni okul gelişim modeli kapsamında yer alan Altınordu Büyükşehir Belediyesi Ordu Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Ünye Yusuf Bahri Anadolu İmam Hatip Lisesini de kapsamaktadır.

İmzalanan protokol sonrası açıklama yapan Millî Eğitim Müdürümüz Dr. Şaban Karataş  “Fen ve sosyal bilimler ağırlıklı Altınordu Büyükşehir Belediyesi Ordu Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Ünye Yusuf Bahri Anadolu İmam Hatip Lisesi Milli Eğitim Bakanlığının yeni okul gelişim modelleri içerisinde kabul ettiği okul statüsünde olduğu için, Bakanlığımız tarafından Üniversite ile iş birliği yapılması ön görülmüştür. Öğrencilerimizin daha iyi yetişmesi ve gelişimi, okullarımıza bir kültür kazandırılması için bu protokolü önemsemekteyiz. Protokolümüzün hem iki okulumuza hem Ünye ve Altınordu ilçelerimize hem de Ordu Üniversitesine hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, “Milli Eğitim Bakanlığı ile ortak projeler üretmekte ve bu projeleri beraber yürütmekteyiz. İl bazında düşünüldüğünde ise Müdürlüğümüz ve birimleriyle çok uyumlu bir çalışma içerisindeyiz. İmzaladığımız bu tür protokoller de bu uyumlu çalışmaların birer göstergesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bakanlığımız ve Ordu Üniversitesi arasındaki bu uyumu; bir protokolle taçlandırmak, yürütülen çalışmalara işlerlik kazandırmak ve çalışmaların devamlılığını sağlamak bizim önem verdiğimiz bir husustur. Milli Eğitim Bakanlığı camiasına alanlarında uzman akademisyenlerimizle birlikte projenin de amacına uygun olarak rehberlik etmek Üniversite yönetimi olarak bizleri memnun edecektir. Projenin başta yeni yetişen neslimize ve her iki kuruma hayırlı olmasını temenni ediyorum.” şeklinde konuştu.

12-10-201712-10-201712-10-201712-10-2017

 

 

 

Saray Mah.Ulukonak Cad. No5 52200 ORDU - 0452 - 2231629-30-31 - 2231255

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.