ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüz ile Ordu Üniversitesi Arasında "Eğitimde İşbirliği Protokolü" İmzalandı.

Müdürlüğümüz ile Ordu Üniversitesi Arasında "Eğitimde İşbirliği Protokolü" İmzalandı.

Millî Eğitim Müdürümüz Dr. Şaban Karataş Müdürlüğümüz ile  Ordu Üniversitesi İlahiyat Fakültesi arasında gerçekleştirilen “Eğitimde İş Birliği” protokolünü imzalamak amacıyla Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç´ı makamında ziyaret etti.

Bu protokolle birbirine kaynak teşkil eden kurumların eğitimde iş birliği yaparak tüm temel eğitim ve ortaöğretim kademelerindeki öğrencilere milli, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerlerin kazandırılması hedeflenmektedir. Ayrıca akademisyenlerin ve öğretmenlerin karşılıklı bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunması, öğretmenlerin mesleki ve akademik gelişimlerine katkı verilmesi, din eğitimi ve öğretiminde ortak aklın verilerinden yararlanılması amaçlanmaktadır.

İmzalanan protokol sonrasında açıklama yapan Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Şaban Karataş, “Müdürlüğümüz ile Ordu Üniversitesi arasında imzalanan genel bir protokolümüz vardı. Bu protokol kapsamında Üniversitemizin diğer fakülteleriyle de İl Müdürlüğümüz arasında yardımcı protokoller imzalamaktayız. Bugün de Milli Eğitim Bakanlığımızın tavsiyeleriyle Ordu Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekan Vekili olması sebebiyle Sayın Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç ile protokolü imzalamak üzere birlikteyiz. Üniversiteyle olumlu ve yapıcı bir iş birliğimiz var. Sayın Rektörümüz bize her zaman yakın alaka gösteriyor. Kendilerine çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, da  yaptığı konuşmada “Evrensel bilime olan katkılarının yanı sıra bölgesel sorunların giderilmesinde de önemli katkılar sağlayan üniversitelerin tüm İl Milli Eğitim Müdürlüklerince ortaklaşa gerçekleştireceği "Eğitim İşbirliği Protokolü’nün" ilköğretim ve ortaöğretim düzeyindeki eğitim sistemine önemli kazanımlar sağlayacağı kanaatindeyim. Ordu Üniversitesi ilindeki ve bölgesindeki bütün kurumlarla bu tür protokoller imzalayarak ortak iş birlikleri yoluyla projeler üretiyor. Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzle önceden yürüttüğümüz birçok iş birliği programı mevcut. Milli Eğitim Müdürlüğünün bütün çıktıları aslında üniversitelerin girdileri şeklinde düşünülmelidir. Bugün de imzaladığımız protokolle o çıktılara yardımcı olmak ve onların çok daha iyi bir şekilde üniversitelere girmesi amacına yönelik bir protokol imzaladık. Üniversitemiz bütün kurum ve kuruluşlara her türlü katkı ve desteği sağlayarak iş birliklerine devam edecektir.Böylesi bir işbirliği ile eğitim sistemindeki niteliğin artmasına vesile olmaktan ve ülkemizin ihtiyacı olan nitelikli insan kaynağının yetiştirilmesine hizmet etmekten duyduğumuz kıvancı belirtmek isterim. İmzalanan protokolün kurumlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. “ diyerek teşekkür etti.

 

06-01-2017

 

Saray Mah.Ulukonak Cad. No5 52200 ORDU - 0452 - 2231629-30-31 - 2231255

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.