ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüz ile Türk Kızılayı Ordu Kan Bağışı Merkezi Müdürlüğü Arasında Protokol İmzalandı

Müdürlüğümüz ile Türk Kızılayı Ordu Kan Bağışı Merkezi Müdürlüğü Arasında Protokol İmzalandı

Müdürlüğümüz ile Türk Kızılayı Ordu Kan Bağışı Merkezi Müdürlüğü arasında Gönüllü Kan Bağışçılarının Eğitimi, Kan Bağışçısı Kazanım Faaliyetlerinin Yürütülmesi konularında gerçekleştirilen protokolün imza töreni İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ’ın makamında gerçekleştirildi. Protokol imza törenine, İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ’ın yanında Türkiye Kızılay Derneği Ordu Şube Başkanı İhsan SAĞESEN ve Türk Kızılayı Ordu Kan Bağışı Merkezi Müdürü Dr. Ünal KESKİNOĞLU katıldı.

Protokol kapsamında; T.C. Sağlık Bakanlığı´nın bilgisi dahilinde ülkenin ihtiyacı olan kan ve kan ürünlerinin gönüllü, bilinçli ve düzenli kan bağışçılarından karşılanması için Müdürlüğümüz ve Müdürlüğümüze bağlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerimiz ile okullarımızda eğitim verilmesi, öğretmen, veli ve öğrencilerin kan bağışına özendirilerek gönüllü olmaları amaçlanmıştır. Ayrıca; İl ve İlçe Millî Eğitim Müdürlüklerimize bağlı tüm okullarımızda görevli öğretmen ve öğrencilere kan bağışı hakkında eğitimler verilerek öğretmen, veli ve öğrencilerin günümüzde ve gelecekte düzenli kan bağışçısı olmalarının sağlanması amaçlanmaktadır.

Gönüllü kan bağışının önemi ve gerekliliği hakkındaki eğitimler Türk Kızılayı Ordu Kan Bağışı Merkezi bünyesinde görevli olan kan bağışçısı kazanım personeli ve doktorlar tarafından verilecektir.

05-12-201805-12-2018

Saray Mah.Ulukonak Cad. No5 52200 ORDU - 0452 - 2231629-30-31 - 2231255

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.