ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OBA-Gİ (Ordu Başarıyı Arttırma - Gelişim İzleme) Projesinde Sınav Sonuçları Değerlendiriliyor

OBA-Gİ (Ordu Başarıyı Arttırma - Gelişim İzleme) Projesinde Sınav Sonuçları Değerlendiriliyor

Ordu’da eğitimde başarı ve kaliteyi artırmak amacıyla oluşturulan ‘Ölçme Değerlendirme Merkezi’nde başlatılan ve OBA-Gİ (Ordu Başarıyı Arttırma - Gelişim İzleme) projesi kapsamında gerçekleştirilen sınav analizi değerlendirmeleri başladı.

28 Mart 2019 ve 19 Nisan 2019 tarihlerinde yapılan MSHT-1, MSHT-2 sınav verileri, veriye dayalı karar destek mekanizması kapsamında değerlendirilerek, elde edilen verilerin analizi yapılarak öğrenme eksikliklerinin giderilmesi için tüm ilçelerimizde çalışmalar başlatılmıştır.Yapılacak çalışmalarda Veriye dayalı karar destek mekanizması çalışması kapsamında OBA-Gİ (Ordu Başarıyı Arttırma - Gelişim İzleme) verilerinin değerlendirilmesi, elde edilen verilerin analizi yapılarak öğrenme eksikliklerinin giderilmesi amaçlanmıştır.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, Merkezi sınavlara hazırlık için mart, nisan ve haziran aylarında yapılacak olan sınavlar sonrası, değerlendirme yapılarak, analiz sonuçlarının öğrenci, veli ve okul ile paylaşılarak, öğrencinin eksikliklerinin belirleneceğinin altını çizdi.

24-04-201924-04-2019

Saray Mah.Ulukonak Cad. No5 52200 ORDU - 0452 - 2231629-30-31 - 2231255

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.