ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Güvenliği Toplantısı Gerçekleştirildi

Okul Güvenliği Toplantısı Gerçekleştirildi

Eğitim-öğretim yılının huzur ve güven içerisinde geçirilmesini sağlamak amacıyla Valimiz Sayın Seddar Yavuz başkanlığında  “Okul Güvenliği” toplantısı yapıldı. 

Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya, Valimiz Sayın  Seddar Yavuz, İl Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan, İl Jandarma Komutanı Albay Tolunay Başer, Vali Yardımcısı Ahmet Arık, Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, İl Millî Eğitim Müdür Vekilimiz Avni Günay, Müdürlüğümüz ile İlçe Müdürlüğümüzün idarecileri, daire müdürleri, muhtarlar, okul müdürleri, öğretmenler ve okul aile birliği başkanları katıldı. 

Katılımın oldukça yüksek olduğu “Okul Güvenliği” toplantısında bir konuşma yapan Valimiz Sayın Seddar Yavuz, çocukları hayata hazırlamada gayretli bir şekilde çalışılacağını söyledi. 

Ordu’da 130 bin öğrenci ile 9 bin öğretmenin 5 Şubat 2018 tarihinde dersbaşı yapacağını belirten Valimiz Sayın Seddar Yavuz, “13 Eylül 2017 tarihinde yayınladığımız Genelge ile 2017-2018 eğitim-öğretim yılında alınması gereken tedbirleri eğitimcilerimize iletmiştik. Birçok yönüyle Türkiye’de örnek olabilecek bu genelgenin, bir kez daha sizler tarafından okunmasını istiyorum” dedi. 

Toplantıda “Güvenli Okul, Güvenli Eğitim” projesi kapsamında yapılan çalışmalarla ilgili de bilgi veren Valimiz Sayın Seddar Yavuz, proje kapsamında her okulda bir güvenlik koordinatörü ile irtibat görevlisi bulunduğunu belirterek, okullar ve çevresinde alınacak güvenlik tedbirleri kapsamında; il genelinde polis sorumluluk bölgesindeki 238 okulun tamamında Güvenli Eğitim Koordinasyon Görevlisi bulunurken, 68 resmi ve sivil ekipler tarafından okul çevreleri sıklıkla kontrol edilmekte ve okullara güvenli bir şekilde giriş ve çıkışlar sağlanmaktadır. Diğer taraftan okul servislerine yönelik etkin kontrol ve denetimler de yapılmaktadır. İlk dönemde, 1.658 okul servis aracı denetlendi” diye konuştu. 

Valimiz Sayın Seddar Yavuz, ”Her gittiğimiz yerde okul güvenliğinden bahsediyoruz. Geleceğimizin teminatı sevgili çocuklarımızın gerek fiziksel, gerek bedensel, gerekse ruhsal bütünlüğüne yönelik, dışsal müdahaleleri önlemek, birinci ve en önemli görevimiz. Sizlerin bizi yönlendirmesi, eksik ve noksan gördüğünüz konuları bize iletmeniz önemli. Kapılarımız sizlere açıktır. Eğitim camiamız bizim gönül verdiğimiz, saygıda kusur etmediğimiz bir camiadır” diyerek, toplantının birinci bölümünü tamamladı.

Ordu’da eğitim-öğretim yılının huzur ve güven içerisinde geçmesini sağlamak amacıyla düzenlenen “Okul Güvenliği” toplantısının ikinci bölümünde ise karşılaşılan sorunlar, okul güvenliği, madde kullanımı, şiddet konusunda neler yapılabileceği, alınan güvenlik tedbirlerinin yeterli olup olmadığı, verilen emir ve talimatların sahaya tam olarak yansıyıp yansımadığı noktasında görüş alışverişinde bulunularak, katılımcılara tek tek söz verildi.

 

04-02-201804-02-201804-02-201804-02-2018 04-02-201804-02-201804-02-201804-02-2018

 

 

 

 

Saray Mah.Ulukonak Cad. No5 52200 ORDU - 0452 - 2231629-30-31 - 2231255

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.