ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü AB Proje Kapanış Toplantısı Yapıldı.

Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü AB Proje Kapanış Toplantısı Yapıldı.

 

Ordu İl Mili Eğitim Müdürlüğümüzün AB Eğitim ve Gençlik Programları 2013 teklif döneminde Comenius Regio Bölgesel Ortaklıklar kapsamında müracaat etmiş olduğu proje kabul edilerek 2 yıl süre ile uygulama çalışmaları yapılmıştır.

                Aday öğretmenlerim mesleğe adaptasyonlarının kolaylaştırılmasının hedefleyen "Schulstart - Okula Başlangıç" projemiz Ordu ilinde ve Almanya´ nın Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti Kreis Lippe bölgesinde uygulanmıştır. Benzer sorunları bulunan iki kurumda da yerel ortaklar yer almıştır. İlimizden Ordu Üniversitesi, Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürlüğü, Başöğretmen Anadolu Lisesi, 19 Eylül Ortaokulu ile Altınordu Teknik ve Meslek Anadolu Lisesi yerel ortak olarak proje çalışmalarına katılmışlardır.

                2013 - 2015 dönemini kapsayan proje çalışmalarımızın yurtdışı etkinliklerine  3 ayrı hareketlilik kapsamında toplam 27 personel katılmıştır. Aynı doğrultuda Almanya ülkesinden de ilimize 3 ayrı ziyaret gerçekleştirilmiştir.

                31 Temmuz 2015 tarihinde resmi olarak sona erecek olan projemizin kapanış toplantısı ilimizde bulunan Cinema Hotelde 11 Haziran 2015 tarihinde gerçekleştirilmiştir. Bundan sonraki süreçte projemizin nihai raporu hazırlanacaktır.

                Projemizin gerek yurtiçindeki çalışmalarında yer alan, gerekse yurtdışı etkinliklere katılarak maddi ve manevi olarak bizleri destekleyen tüm yönetici ve öğretmenlerimize sonsuz teşekkürlerimizi sunarız. Ayrıca her işte olduğu gibi bu çalışmalarda da emeği geçen gizli kahramanlarımıza da ayrıca teşekkürlerimizi sunarız.

                Projemizin yaygınlaştırılmasında herkesin fikrine ihtiyacımız vardır. Bu nedenle www.schulstart-ordu-lippe.weebly.com & www.schulstart-ordu-lippe.com adreslerinde fikirlerinizi bekliyoruz.


Saygılarımızla

 ARGE Proje Ekibi

 

 

Saray Mah.Ulukonak Cad. No5 52200 ORDU - 0452 - 2231629-30-31 - 2231255

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.