ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi Projeler Ekibi Proje Bilgilendirme Toplantılarına Devam Ediyor.

Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi Projeler Ekibi Proje Bilgilendirme Toplantılarına Devam Ediyor.

                Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE birimi Projeler Ekibi, ilimiz genelinde yapılan projelerin artması ve tüm okullarımızın projelerden faydalanabilmesi bakımından mevcut projeler hakkında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirmiştir. 15.04.2015 tarihinde Ordu Lisesi toplantı salonunda gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Ortaöğretim kurumlarından 1 Müdür Yardımcısı, 1 proje yapmaya gönüllü Öğretmen ile 1 Öğrenci katılmışlardır. 

 

                Bilgilendirme toplantısında genel bir tanıtım yapan İl proje Koordinatörü Mevlüt ERDEM, toplantının amacına vurgu yaparak, özellikle gençlerimize yönelik projeler alanında da mesafe alınmasını arzuladıklarını dile getirmiştir. Bu nedenle bu toplantıya gençlik projeleri yapmaları bakımından öğrencilerimizin de davet edildiğini belirtmiştir. Farklı kategorilerde farklı proje türleri bulunduğunu dile getiren Proje Koordinatörü, her bir projenin farklı müracaat tarihleri bulunduğunu ve bugün itibariyle de bazı proje türlerinin müracaat tarihleri geçmiş olsa da diğer proje türlerinin de değerlendirilmesi gerektiğini ifade etmiştir.

 

                Erasmus+ Gençlik Programları hakkında bilgilendirmeyi Proje Sorumlusu Berna Selcan TURHAN yapmıştır. Gençlik projelerinin özellikle öğrenci kulüpleri bakımından çok daha uygulanabilir proje türleri olduğu ve gençlerin ilgi göstermeleri halinde her zaman teknik yardım sağlanacağı vurgusunu yapmıştır. Gençlik Projelerinden nasıl yararlanılabileceği konularında bilgi veren Proje Sorumlusu, özellikle okullarımızın TURNA Yönetim sistemine ve ECAS Bilgi sistemine kayıt olmalarını istedi. Bir Öğretmenin "Proje Ortağı bulmakta güçlük çekiyoruz. Nerden bulabiliriz?" sorusuna istinaden, e-Twinning portalı hakkında gösterimli bilgi verilmiştir.

                 Erasmus+ Spor Destekleri Konularında açıklamalarda bulunan Proje Sorumlusu Neslihan KOÇAK, projelerden kimlerin faydalanabilecekleri ve projeden faydalanabilme özellikleri konularında bilgi vermiştir. Proje alt başlıkları hakkında bilgi veren Proje Sorumlusu proje müracaat süreleri hakkında da açıklamalarda bulunmuştur.

 

                 Proje hibe programlarından bahseden Proje Koordinatörü Mevlüt ERDEM, özellikle Sivil Toplum Diyaloğu II Hibe programlarından Eğitim Hibe Programının rehberinin incelenmesinde fayda olduğunu dile getirmiştir. Ayrıca VOC-TEST II Hibe programı hakkında da Meslek Liselerimize yönelik açıklamalarda bulunulmuştur. Bir öğretmenin "Proje Danışmanlık Şirketleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz tavsiye eder misiniz? " sorusuna cevaben, "Bu tür şirketler ticari yaklaşımlarla kurulmuş şirketler olarak düşünüyorum. İçlerinde belki sizlere gerçek anlamda üst düzey hizmet etmeyi amaçlayan kuruluşlarda çıkabilir. Bunu bilemeyiz. Ancak devlet işinde para varsa çok daha fazla dikkatli olunmalıdır. Biz sizlere bu şirketlerle çalışmanızı asla tavsiye etmiyoruz. onların sağlayacağı yardımı bizler sağlayalım. Üstelik ücretsiz." diyerek bu konularda da hassasiyetlerini dile getirmiştir.

  

Erasmus+ Gençlik için tıklayınız:

http://www.ua.gov.tr/programlar/erasmus-programı/gençlik-programı

Erasmus+ Spor destekleri için tıklayınız:

http://www.ua.gov.tr/programlar/erasmus-programı/merkezi-faaliyetler/spor

VOC-TEST II Hibe Programı için tıklayınız:: 

http://www.yereldeab.org.tr/TabId/242/ArtMID/1817/ArticleID/2224/VOC-Test-Merkezleri-II-Hibe-Program%c4%b1.aspx

Gençlik ve Spor Bakanlığı Projeleri için tıklayınız:

http://www.yereldeab.org.tr/TabId/243/ArtMID/1820/ArticleID/2380/Gen231lik-Projeleri-Destek-Program%c4%b1.aspx

 

 

 

 

 

 

projeprojeprojeprojeprojeproje

 

 

Saray Mah.Ulukonak Cad. No5 52200 ORDU - 0452 - 2231629-30-31 - 2231255

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.