ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ordu’dan, El Bab’a 8 Tır Dolusu Un Yardımı Yapıldı

Ordu’dan, El Bab’a 8 Tır Dolusu Un Yardımı Yapıldı

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’de yürüttüğü “Fırat Kalkanı Harekâtı” kapsamında DEAŞ terör örgütünden temizlenen Suriye’nin El Bab şehrinde yaşayan halkın ekmek ihtiyacını karşılamak üzere Ordu’dan 8 tır dolusu un yardımı yapıldı.

Ordu Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yürütülen organizasyonla, hayırsever kişi, kurum ve kuruluşların, destek ve katkılarıyla toplanan un yardımı, Ordu Afet ve Acil Durum Müdürlüğünce temin edilen 8 tır ile düzenlenen törenin ardından Suriye’nin El Bab şehrine uğurlandı.

Durugöl Spor Kompleksi içinde yapılan un yardımını El Bab’a götürecek 8 tır’ı uğurlama programına, Ordu Valimiz Sayın İrfan Balkanlıoğlu, Vali Yardımcısı Ahmet Arık, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Millî Eğitim Müdürümüz Dr. Şaban Karataş, İl Emniyet Müdürü Suat Çelik, İl Jandarma Komutanı Albay Sedat Sarıkaya, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, İl Müftüsü Mürsel Öztürk, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Osman Işık, Ordu Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Levent Özsoy, bazı daire müdürleri, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Uğurlama programı El Bab’a ulaştıracak 8 tırın yola çıkması ile sona erdi.

15-03-201715-03-201715-03-2017

 


 

 

 

Saray Mah.Ulukonak Cad. No5 52200 ORDU - 0452 - 2231629-30-31 - 2231255

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.