ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ortaokullar Arası Zeka Oyunları Yarışması Düzenlendi

Ortaokullar Arası Zeka Oyunları Yarışması 17 Eylül 2014 tarihinde Vali Kemal Yazıcıoğlu Kapalı Spor Salonunda Düzenlendi.
Ortaokullar Arası Zeka Oyunları Yarışması Düzenlendi

Zekamız Geleceğimizdir projesi kapsamında, ilimizde “Ortaokullar Arası Zekâ Oyunları Yarışması". 17 Eylül 2014 tarihinde Vali Kemal Yazıcıoğlu Kapalı Spor Salonunda düzenlenmiş olup 5 okulumuz  finale kalmış ve  Birinci Ulubey Ortaokulu olmuştur.

Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğünün 2014 yılı Doğrudan Faaliyet Destek Programı kapsamında hazırlamış olduğu ve Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından finanse edilen TR90/14/DFD/0016 No.lu ‘’Zekâmız Geleceğimizdir’’ projesinin zeka oyunları yarışma programı Vali Kemal Yazıcıoğlu Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilmiştir.

Yarışma başlamadan önce İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Serdar YURDABAKAN; zekâ oyunlarının önemini ve bu yarışmanın ilerleyen yıllarda tekrar uygulanacağını dile getirmiş, Türk Beyin Takımı il yarışmalarından sorumlu koordinatör Hatice ÇALAPKULU; Yarışma ile ilgili yönergeleri açıklamıştır. Yarışma Değerlendirme Kurulunda; Türk Beyin Takımı il yarışma koordinatörü Hatice ÇALAPKULU ve Zekâ Oyunları Eğitmeni Sevilay VAYNİ yer almıştır.

Oldukça çekişmeli bir mücadele sonucu 5 okulumuz finale kalmış, 5 okulumuzun öğrencileri 2.etapta bireysel yarışarak okullarına ek puan kazandırmışlar ve yarışmanın nihai sonucu ortaya çıkmıştır.

 

Yarışma; ödül töreni ile sona ermiştir. Yarışmada dereceye giren öğrencilerimiz ve okullarımız ödüllendirilmiş, tüm katılımcılarımıza katılım sertifikası ve zekâ oyunları materyal paketi verilmiştir.

 

Dereceye Giren Öğrencilerimiz

 

Öğrenci Adı Soyadı Okul Adı
1. Melike YEŞİLKAŞ ULUBEY ULUBEY ORTAOKULU
2. Ali Eren TEMEL FATSA MEHMET AKİF ERSOY ORTAOKULU
3. Lütfiye Didem GENÇ ULUBEY ULUBEY ORTAOKULU

 

        İlk 20 Sırada Yer Alan Okullar ve Katılımcı Öğrenciler

 

SIRA Okul Adı Yarışmacı Öğrenciler
1 ULUBEY ULUBEY ORTAOKULU Lütfiye Didem GENÇ Ayhan AYSOY Melike YEŞİLKAŞ
2 FATSA MEHMET AKİF ERSOY ORTAOKULU Furkan KURU Selim ÖZEL Ali Eren TEMEL
3 ÜNYE PUSET POLVAN ORTAOKULU Burhan ALPARSLAN Efe Kaan ARSLAN Tolga ARSLAN
4 ALTINORDU VAKIFBANK ORTAOKULU  Emre İÇKÖPRÜ Ozan Utku DEMİREL Ersan SEVİNÇ
5 FATSA YALIKÖY ORTAOKULU  İrem MUTLU Ekin ÇALIŞKAN Zeynep Sena ÖZDEMİR
6 ALTINORDU ATATÜRK ORTAOKULU Mert YILMAZ Hacer OK Umut Kaan HEKİM
7 ALTINORDU MERKEZ ORTAOKULU Haydar PALAVAR Kaan GÜMELE Ahmetcan YURDAKUL
8 FATSA TOKİ ORTAOKULU  Hüseyin Emre ÇALIŞKAN Ayşegül YEŞİLDEĞ Dilek KOÇ
9 GÜRGENTEPE TİKENLİCE ORTAOKULU Gökmen GÜNGÖR Erdem ÖZEL Özgür GÜNGÖR
10 FATSA MERKEZ ORTAOKULU İbrahim Türker ŞEKER Gökay Semih DEMİREL Hikmet FurkanBİLÜ
11 FATSA DOLUNAY ORTAOKULU Başar ŞAHİN Nisan GÜNDÜZ Berke Yiğit YILDIRIM
12 ALTINORDU ŞEHIT ERSIN BACAKSIZ ORTAOKULU Enise KÜÇÜK Kaan KARAKOÇ Sudenur KARAKOÇ
13 GÜLYALI MERKEZ ORTAOKULU Ceren BOZKURT Berfin CEBECİ Nazlı SAĞLAM
14 AKKUŞ KARGI  FERHAT AKBULAT ORTAOKULU Esra DUMAN Zeliha ŞAHİN Ayşe AKÇAM
15 KABADÜZ MERKEZ ORTAOKULU Aytaç KURUCU Fatih TIKIÇ Göksun KAÇMAZ
16 GÖLKÖY HÜRRIYET ORTAOKULU Kubilay ÇAĞLIYAN İrem KEBELEK Ertan ZAİMOĞLU
17 ALTINORDU MEHMET AKIF ERSOY ORTAOKULU Hasan YÜCEL Fermanur BAŞ Esin Nur TÜRKMEN
18 ÜNYE TOKI ÖMER ÇAM ORTAOKULU Beyzanur ŞİMŞEK İrem RENDE Edanur YILDIRIM
19 KORGAN ORTAOKULU Muhammed Enes ALBAYRAK Yasin Yiğit KUZUBAŞ Büşra KIRDIK
20 FATSA SAKARYA ORTAOKULU Erkut AYDIN Enes Arda EMEÇ Mesut Han DENİZ

 

 

zekazekazekazekazekazekazekazekazekazekazekazekazeka

Saray Mah.Ulukonak Cad. No5 52200 ORDU - 0452 - 2231629-30-31 - 2231255

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.